Сабақтың көрнекі құралдары: флипчарт, слайдтар, фишкалар акт дарынды балаларды оқыту



Дата27.12.2016
өлшемі67,11 Kb.
#5530
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Отбасы мүшелері. Сын есім.

Сабақтың мақсаты: Жаңа тақырып бойынша түсінік бере отырып, оқушылардың білім деңгейін дамыту.


Сабақтың міндеті:
1. Тақырып бойынша толық түсінік беру, алған білімдерін тиянақтау.
2. Оқушылардың сөздік қорын молайтып, ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Топтық жұмыс жасау арқылы ұйымшылдыққа, бір - бірін сылай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекі құралдары: флипчарт, слайдтар, фишкалар



АКТ

Дарынды балаларды оқыту

Оқыту үшін бағалау

Жас ерекшелін ескеру

Көшбасшылық

СТО

Жаңа әдістер

  • Флипчарт




  • Ауыл туралы өлең немесе мақал – мәтел дайындап келеді.

  • Фонетикалық талдауды бағалау дескрипторлар

  • Ауызша жауаптарды бағалау дескрипторлар

  • Септеуді бағалау

  • Сергету сәті




  • Топпен жұмыс (Рөлге бөлу)

  • Жұппен жұмыс

  • ЭССЕ немесе ой толғаныс стратегиясы

  • Sinkuein немесе бес жолды өлең стратегиясы



І. Қызығушылығын ояту кезеңі





Сабақ кезені

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

1.

Ұйымдастыру

  1. Амандасу. Бір-біріне сәттілік тілеу.




  1. Бір-біріне сәттілік тілеу.




  1. Кім бүгін кезекші?




1.Кезекшінің мәлімдемесі.




Дәптерлерді ашамыз!

Кезекшімен жұмыс.

Үй жұмыстарын тексеру.


Жиырма жетінші сәуір. Сынып жұмысы.




Флипчарттың 1-беті:

Балалар, демалыс, ата – әже, ауыл суреті. Бүгін сабақта не

туралы әңгіме құрамыз?


Ауылдағы демалыс туралы


флипчарт

Сабақтың барысы:

  • Грамматиканы пысықтау

  • Тыңдалым(аудиотыңдалым)

  • Оқылым(мәтін)

  • Айтылым (сұрақтар арқылы монолог)

  • Жазылым( Синквейн)

Мақсат қояды:


флипчарт

  1. Грамматикалық сұрақтар(фронталды)+фишкалар



  1. Сұрақтарға жауап береді




фишкалар







Ережені қайталау. Сын есім деген не? Қандай сұрақтарға жауап береді? Неше түрге бөлінеді? Жұрнақтың қандай түрлері бар?

Сын есіммен жұмыс жасау. Жұрнақ жалғау

Кеспе қағаздар арқылы топқа бөлу.


Мысал келтіру:
Топқа бөлінеді

Кеспе қағаздары

ІІ. Мағынаны тану кезеңі






Тыңдалым

Аудиотыңдалым

Сергіту сәті



Отбасы мүшелері туралы мәтін тыңдау.

Клоуз тестті орындау.




Флипчарт

тақта





Айтылым

Жұппен жұмыс


Оқулықпен жұмыс. 192-бет сурет бойынша монолог құрастыру.

Атам мен әжем ауылда тұрады.

Мен демалыста ауылда болдым.

Ауылда атама,әжеме көмектестім,демалдым.

Мен шөп әкелдім.Қойға шөп бердім.Қаз,мал бақтым.

Тауықтарға жем бердім. Орманға бардым, жидек жинадым.

Өзенге бардым, балық ауладым.Достарыммен ойнадым.

Ауылдағы демалысты өткіздім.



Дәптер





Оқылым

Мәтін оқу

Мәтінді оқып, сөйлемдерді сын есімдермен толықтырып жазу.

Атам мен әжем кішкентай ауылда тұрады.

Мен жазғы демалыста ауылда болдым.

Ауылда атама,әжеме көмектестім,демалдым.

Мен көк шөп әкелдім.Қойға көк шөп бердім.Қаз,мал бақтым.

Тауықтарға жем бердім.Қалың орманға бардым, тәтті жидек жинадым.

Өзенге бардым,үлкен балық ауладым.Достарыммен жақсы ойнадым.

Ауылдағы демалысты көңілді өткіздім.



Флипчарт

Тақта


Оқулық

ІІІ. Ой толғаныс кезеңі




Жазылым

Топпен жұмыс
Жобаны бағалау.

Мәтін бойынша жоба құрастыру.
Бағалау критерийлер арқылы балалар бір бірін бағалайды.

1. Тақырыпқа сай - 3 б.

2. Монолог құрастырылуы - 3 б.

3. Суреті - 3 б.

4. Қорғауы - 3 б.

"5" - 12-10 балл

"4" - 9 - 8 балл

"3" - 7- 6 балл



Ақ парақ

Маркер


Стикерлер

Бағалау парақтар












Синквейн «демалыс»

  1. 1-Зат есім

2-Сын есім

  1. 3-Етістік

  2. 1-1Сөйлем

1-1синоним
Демалыс

Тамаша, көңілді

Қызықтырады, сергітеді,

Демалыс мезгілі тамаша.

Жаз


  1. Тест

Дәптер





Бағалау




Бағалау парақтар арқылы өзін-өзі бағалайды.

Бағалау парақтар





Үй жұмысы




I - деңгей - "Менің атам мен әжем" туралы шығарма жазу.

II - деңгей - демалыс туралы сөз тіркестерді жазу.



III - деңгей - жаңа сөздерді жаттап келу.

Күнделік





Рефлексия




« Мен бүгінгі сабақта мақсатыма жеттім». «Жартылай жеттім». «Жетпедім».

Флипчарт



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет