Сабақтың тақырыбы:
|
Жаз мезгілі – демалысқа қолайлы кез
Нәтиже сабақ
|
Сыныбы
|
7-сынып
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушылардың ой-өрісін, шығармашылық қабілетін дамыту.
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылардың ой-өрісі, шығармашылық қабілеті дамиды.
|
Сілтеме
|
«Қазақ тілі» оқулығы, ғаламтор желісі
|
Оқыту әдістері:
|
АКТ, диалог, топпен, жұппен жеке жұмыстар ББҮ стратегиясы
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Оқулық АКТ
|
кезеңдер
|
уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру топтастыру
|
|
Оқушыларды стикерлер түсі бойынша топқа бөлу, топ ережесін сақтау.
|
Топтарға бөлінеді,
|
Үй тапсырмасын тексеру
Диалогтік оқыту
|
|
Жазғы демалыс туралы ой қозғау, зерттеушілік әңгіме жүргізу
|
«Менің атым Қожа» фильмі тураллы өз пікірін білдіріп, зерттеушілік әңгімеге белсене қатысады
|
Жаңа сабақ
Тақырыпты ашу
|
|
Мәтінді бірлесіп оқып, аударуға тапсырма береді
|
. Тірек сөздерді жазып алады.
|
АКТ
|
|
Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды
Жаз мезгілі демалысқа қолайлы. Неліктен?
|
Сұрақтарға жауап береді. Жауптарын дәптерлеріне жазып алады Қосымша сұрақтарға жауап беріп, диалогты өара жалғастырады
|
Сергіту сәті
|
|
Сергіту жаттығуын жасатады
|
Би билеп, бой жазады
|
постер
|
|
Салыстырып, ұқсастықтарын, ерекшеліктерін постерге түсіреді
|
Топпен жұмыс жасайды, тақтаға шығып қорғайды және әр топ бірін-бірі толықтырады.
|
Үй тапсырмасы
|
|
Үй тапсырмасын түсіндіреді
|
Тапсырманы әңгімелеу
|
ББҮ стратегиясы
|
|
ББҮ стратегиясы бойынша балалар ақын-жазушылары туралы ойларын білдіреді
|
ББҮ стратегиясы бойынша балалар ойларын білдіреді
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бақылау диктанты
|
Сыныбы
|
8-сынып
|
Сабақтың мақсаты:
|
Сауаттылыққа үйрету. Қатеден сақтан
дыру. Есту арқылы жазу дағдыларын дамыту Грамматикалық тапсырмаларды орындау.
|
Күтілетін нәтиже
|
Қиын сөздерді меңгереді.Оқушылардың қоры молайып, сауаттылығы артады
|
Сілтеме
|
Диктанттар жинағы
|
Оқыту әдістері:
|
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Диктанттар жинағы, АКТ
|
кезеңдер
|
уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру топтастыру
|
|
Оқушыларды бақылау жұмысына дайындығын қадағалайды
|
Бақылау жұмысын жасауға дайындалады
|
АКТ презентация
|
|
АКТ презентация көрсетіп,қорытындылайды
|
АКТ презентация арқылы етістіктің жіктелуін еске түсіреді
|
Бақылау диктанты «Әнші Әміре»
|
|
Мәтін бойынша сөздікпен жұмыс жүргізеді
|
Қиын сөздерді хормен қайталайды
|
АКТ
|
|
Мәтінді оқиды
|
Мұқият тыңдап, диктант жазады
|
Сергіту сәті
|
|
Сергіту жаттығуын жасатады
|
Би билеп, бой жазады
|
Гамматикалық тапсырма
|
|
Тапсырманың орындалысын бақылайды
|
Гамматикалық тапсырмаларды орындайды
|
Үй тапсырмасы
|
|
Үй тапсырмасын түсіндіреді
|
М. Гумеровтың шығармашылығы туралы әңгімелеу
|
Суммативті бағалау
|
|
Суммативті бағалау жүргізеді
|
|
Қазақ тілі Қысқа мерзімді жоспар
Әнші Әміре.
Әміре Қызылордаға келеді деген хабар бізді қатты толғандырды. Өйткені бұл қазақ әншілерінің шетелге шығып, ән салып, жүлде алғандарының тырнақ алды тұңғышы еді.
Даңқы жер жарған Әміре еңгезердей адам шығар десем, қаршығадай ғана ақсары жігіт екен.
Қасына келген кісілерді тұңғыш көріп тұрса да,бауырына тартып әкететін мейірбан, кішіпейіл адам екен. Қазір Әміре Қашаубайұлы сахнаға шығады дегенде, залдағы жұрт ду қол шапалақтап, құрмет көрсетіп, бірнеше минут бойына айтатын әннің атын айттырмай қойды. Әміре домбыраны сарнатып тартып-тартып жіберіп, «Қанапияға» басқанда, театр үйін төңкеріп кете жаздады.
82 сөз.
Достарыңызбен бөлісу: |