Сабақтың тақырыбы: §32. Рентгендік сәулелер. §33. Радиоактивтілік. Мақсаты



бет1/3
Дата04.07.2018
өлшемі397,04 Kb.
#47174
түріСабақ
  1   2   3
Қысқа мерзімді жоспар

Мұғалімнің аты,жөні. жұмыс орны

Жанасылова Камар Капасовна

Пәні: физика 25.02.16ж

Сынып:9А , физика кабинеті

Сабақтың тақырыбы:

§32. Рентгендік сәулелер. §33. Радиоактивтілік.

Мақсаты:

(SMART, орта мерзімді жоспардан)



Рентгендік сәулелер, радиоактивтік жөнінде алғашқы мағлұмат беру, Рентген сәулелерінің, радиоактивтіктің ашылуын түсіндіру, рентгендік сәулелер мен радиоактивтік сәулелердің қасиеттерін меңгерту.

Күтілетін нәтиже:

(орта мерзімді жоспардан)



Оқушылар білімділікке, адамгершілікке, табиғатты қорғауға дағдыланады. Оқушылардың танымдық деңгейлері кеңейеді, ойлау қабілеттері дамиды.

Жетістік критерийлері:

Оқушыларды ізденімпаздыққа, белсенділікке жетелеу, пәнге қызығушылықты ояту.

Түйінді идеялары/түрткі болу:

АКТ(электронды окулық);СТО, , топтық, жеке жұмыстар, «ой шақыру», «ой толғаныс» , формативті бағалау,Рефлексия

Оқу құралы:

(ҚР БжҒМ ұсынылған)



  1. Астана «Әл Наир» 2013, Интернет желісі ,интерактивті тақта, 9-сынып дидактикалық материалдар, Есептер жинағы



Уақыты

Мұғалімінің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Формативті үБ)

Жиынтық Б)

2 мин

І.Ұйымдастыру: топқа бөлу


Бөлініп отырады







Электрондық оқулық,слайдтар,

5 мин

ІІ.Қызығушылықты ояту

«Ой шақыру» стратегиясы



Сабаққа дайындалады Сұрақтарға жауап береді.





Топтар бірін-бірі бағалайды




10 мин

Жаңа сабақты меңгерту

Мағынаны тану «Ой толғаныс стратегиясы»

Рентген сәулелерін 1895 жылы неміс ғалымы В. Рентген ашқан.

В. Рентген ауасы сорылған түтіктердегі электр тогын зерттеу үстінде ерекше сәулелердің пайда болатынын байқаған. Бұл сәулелер көзге көрінбейді, бірақ кейбір заттарда жарқыл туғызады және жабық фотография пластинкасын қарайтады. Осы екі қасиетіне қарай бұл ерекше сәулелерді Рентген Х сәулелері деп атаған. Бұл сәулелер оны ашқан ғалымның құрметіне рентгендік сәулелер д.а.









12 мин


Топтық жұмыс

№1топ. Фотоэффект дегеніміз не? Фотоэффектінің ашылуына қандай тәжірибе себепкер болды?

№2топ. Фотоэффект құбылысына кімдер тәжірибе жасады? Жарық дуализмі

дегеніміз не?



№3топ .Радиоактивтілік және қорғану

Постер жасап қорғау.





Ауызша мадақтау

Топтарды бағалау

Бірін-бірі бағалайды.


Бағалау парағы


Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет