Сабақтың тақырыбы: №6 сабақ. Өсімдік қалай дамиды? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата11.11.2023
өлшемі1,02 Mb.
#190994
түріСабақ
Байланысты:
Мухамеди Синара жаратылыстану




Білім беру ұйымының атауы

№ 119 мектеп-лицейі

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Өсімдіктер

Педагогтің аты-жөні:

Шопан Мадина

Тәжірибе жинақтаушы:

Мухамеди Синара

Күні:

20.09.2023

Сынып:

4 “Ә” сыныбы




Сабақтың тақырыбы:

6 сабақ. Өсімдік қалай дамиды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.1.3 Тозаңдану нәтижесінде тұқымның түзілуін сипаттау

Сабақтың мақсаты

Тіршілік циклының әр кезеңінде жүретін өзгерістерді білетін болады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу
Түсіну
Тозаңдану нәтижесінде тұқымның түзілуін сипаттау.
Тіршілік циклінің әр кезеңінде жүретін өзгерістерді білу.

Бағалау критерийлері

Оқушылар өсімдіктің тіршілік циклін зерттейді, тұқым қалай таралатынын түсінеді, тозаңдану нәтижесінде тұқымның түзілуін сипаттайды.
Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктердің айырмашылықтарын түсінеді; эксперимент жүргізу тәсілдерін таңдайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут

Өткенді пысықтау


5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут
Сабақты қорыту
6минут

Қосымша тапсырма


2минут
Кері байланыс
5 минут



Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту


«Аффирмациялар» әдісі
Оқушылар мұғалімнің артынан жылы лебіздерді қайталайды
“Мен ең үздік оқушымын”
“Мен бүгінгі сабақта жақсы баға аламын”
“Менің қолымнан бәрі келеді”
“Мен ақылдымын”
“Мен үздікпін”
Өткенді пысықтау

  • Балалар, алдыңғы сабақта қандай тақырып болды?

  • Сендер гүлдің тозаңдануы жайлы не білдіңдер?

Тақырыпты ашу
«Өсімдіктің дамуы» тақырыбына бейнебаян көрсету
Өздері білетін өсімдіктердің қалай өсетіні туралы сұрау
Жаңа тақырып

Дұрыс жауап: Болуы тиіс


Алма:Тұқым,өскін,ағаш,гүл,жеміс
Шие: Тұқым,өскін,ағаш ,гүл, жеміс



ФС тапсырмасы
«Тіршілік циклдері»
Өсімдіктің тіршілік циклдерін атау, сұрақтар қоя отырып оқушыға білдірту

ЕБҚ
Өсімдіктің даму жолдары туралы сурет салу және оны түсіндіру

ЕҚБ
Жемістің қалай пайда болатыны туралы әңгіме жазу және оқып беру



Ой қорыту


Қарағайдың тіршілік циклінің ерекшелігі неде?
Жауап: Кейбір өсімдіктердің гүлі мен жемісі болмағанымен, тұқымы болады. Мысалы, қарағай жаңғақ тәрізді құрғақ тұқым түзеді
Үй тапсырмасы
Есік алдындағы жеміс ағаштарының тіршілік циклдері туралы мәліметтер жинақтап келу

ҚЖ:
Алма ағашының даму кезеңдерінің реті бойынша суреттерін салу


Алма ағашы туралы білімдерін пайдалана отырып, әңгімелеу




Жылы сөздерді көбірек қайталайды

Өткен сабақты қайталайды


Бейнебаян көреді


Дұрыс жауапты жазады


Қатені табады


Тіршілік циклдерінің ретін есте сақтайды

Жеке жұмыс жасайды


Ойын ойнайды


Зерттеу жүргізеді
Үй тапсырмасын алады
Әңгімелеу жүргізіледі
Кері байланыс жасайды

Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор:
Гүлдерге бақылау жасауды біледі-1б
Бақылау қорытындасын айтады-1б



Дескриптор:


Суреттегі қатені тапты-1б
Жеміс ағашының даму кезеңін білді-1б

Дескриптор:


Тіршілік циклдерінің ретін атай алады-1б
Өсімдіктердің дамуы туралы түсінігі бар-1б
ҚБ:

ҚБ:
Жарайсыңдар!

Дескрипторы:


Тіршілік циклінің әр кезеңінде жүретін өзгерістерді атады-1б
Өсімдіктердің даму процессін білді-1б

Дескриптор:


Алма ағашының даму кезеңдерінің реті бойынша суреттерін салады-1б
Алма ағашы туралы білімдерін пайдалана отырып, әңгімелейді-1б

«Білім ағашы» кері байланысы





Суреттер, АКТ тақтасы

Суреттер




Бейнебаян


оқулық
оқулық

Оқулықтағы сурет


Алма мен шие ағаштары


ның циклдік бейнесінің суреті

оқулық




https://www.youtube.com/watch?v=yjtl7EBiYbs
Суреттер
Суреттер




Суреттер
Алма ағашының суреттері
Кері байланыс парақтары




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет