Сабақтың тақырыбы: «Ақбілек» романы- өрнегі ерекше туынды. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Дата 13.12.2021 өлшемі 193,67 Kb. #125472 түрі Сабақ
Байланысты:
22.11.21 №1 Лекция Музей ,
Бизнес жоспар ,
Олимпиада тапсырмалары ,
әлеуметтік реформа және әлеуметтік модернизация ,
3 тоқсан бжб 9сынып ,
98008 ,
06,10,07 ,
07,10,6 ,
07,10,6 ,
Саясаттану 150 тест
Бөлім:
Прозадағы көркем ой бөлімі
Педагогтің аты-жөні:
Күні: 22.11.21
Сынып: 10
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
«Ақбілек» романы- өрнегі ерекше туынды.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
10.3.4.1 шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу;
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар орындай алады: Романдағы кейіпкерлерді анықтайды , кейіпкерлерді даралап талдайды
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Романдағы кейіпкерлерді даралап анықтайды, автордың идеясын талдайды.
Кейбір оқушылар орындай алады : Романдағы кейіпкерлерді талдап, автор идеясын анықтайды, шынайы өмірмен байланыстырады.
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру.Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Педагогтің әрекеті
Сәлемдесу түгендеу
«Ақбілек» романының сюжеті
Жүсіпбек Аймауытовтың өмір жолы
Шығармашылығы
Ғалымдар пікірі
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы :
5 минут
1 –тапсырма:
Егер өмірден ерте кетпегенде Ж.Аймауытұлы өнердің қандай салаларының шыңына шығар еді?
Пікіріңді бес сөйлеммен дәлелде.
Мұғаліммен амандасады.
Сабақтың мақсатымен танысады.
Сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: ауызша –
Сұрақтарға жақсы жауап бердіңдер
10-сынып
«Қазақ әдебиеті» оқулығыхрестоматия
Сабақтың ортасы
30 минут
Сабақтың соңы
5 минут
Шығармашылық тапсырма .
Ақбілектің басынан өткен жайт қазақ қыздары үшін өте қиын жағдай болып саналады. Дегенмен сол заманның өзінде Ақбілек барлық қиындыққа төзіп , жанашыр жандардың қолдауымен оларды жеңіп, білім алып, теңін тауып , баласымен табысты. Ақбілектің бойындағы оны алға жетелеген қасиеттерді негізге алып, «Мен қазақ қыздарына қайран қалам» деген тақырыпта эссе жаз.
70-бет.Дәптеріңе орында.
Романдағы заман бейнесін ашады;
ҚБ: (Жазбаша: негізгі ойды дұрыс анықтадың , сыни тұрғыдан берген бағаң өте жақсы, негізгі ойды әлі де толықтыр, т.б.).
10-сынып «Абай энциклопедиясы «Атамұра» 1995 ж;
Сабақтың соңы
5 минут
Рефлексия
«3-2-1» әдісі арқылы өз ойыңды білдір
3 жаңа ақпарат
2 қиындық тудырған мәселе
1 мұғалімге сұрақ
Оқушылар сабақтан алған ақпараты туралы пікір бөліседі
mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады
Үй жұмысы:
Достарыңызбен бөлісу: