Сабақтың тақырыбы Квадрат теңдеу Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата24.04.2020
өлшемі23,56 Kb.
#64598
түріСабақ
Байланысты:
8-сынып алгебра




Сабақ:

Мектеп

Күні

Мұғалімнің аты-жөні:

Пәні: Алгебра

Сыныбы: 8

Қатысқан оқушылар саны Қатыспағаны

Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату

Сабақтың мақсаттары:

Барлығы: квадрат теңдеулердің түрлерін ажыратады

Көпшілігі: квадрат теңдеулердің түрлерін ажыратады,есептер шығарады

Кейбіреуі: квадрат теңдеулердің түрлерін ажыратады,күрделі есептер шығарады


Бағалау критерийлері:

Квадрат теңдеулердің түрлерін ажыратады

.


Тілдік құзіреттілік

Квадарт,теңдеу

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы білім алу,құрмет,ынтымақтастық,ашықтық

Пән аралық байланыс

Геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Бейнетүсіндірілім,Triventy.com

Алдыңғы білім

Көпмүшелерге амалдар қолдану


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сынып топтық жұмыс жасау үшін жабдықталған

Саралау(дифференциация)

есептерді шығару барысында,әрбіреуіне немесе кейбіреуіне мысалдар келтіру

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс түрі

Дерек көздері

ресурстар

Сабақтың басы

3-4мин

Сабақтың ортасы

Ұйымдастыру кезеңі

Раппорт орнату

Үй тапсырмасын тексеру

№ 4,25
Bilimlend н видеотүсіндірілім көрсетіледі

Тақтаға мысал есептерді көрсету

Топпен жұмыс:

Топтас-талқыла-ойлан әдісі

Айналма әдісі арқылы бірін-бірі тексереді

Қб есебі


Тапсырма

Берілген теңдеулерден квадрат теңдеулерді анықтаңыз. Квадрат теңдеулерден a, b, c коэффициенттерін анықтап, сәйкес бағаналарға «+» таңбасын қою арқылы квадрат теңдеулердің түрін ажыратыңыз.




Теңдеулер

Квадрат теңдеу

a

b

c

Толық кв. теңдеу

Толымсыз кв. теңдеу

Кел/н кв. теңдеу

Кел/н кв. т



+

3

24

23

-

+

-































































































































































































































































Дескриптор: Білім алушы

  • квадрат теңдеулерді анықтайды;

  • квадрат теңдеулердің коэффициенттерін жазады;

  • толық квадрат теңдеулерді (келтірілген, келтірілмеген) көрсетеді;

  • толымсыз квадрат теңдеулерді көрсетеді.






Жұптық жұмыс
№1.

Теңдеуді ах2 + вх + с = 0 түріне келтіріңдер:


а) (x – 3)(3x + 2) = (5х – 4)(3х – 2).
б) .

№2. Коэффициенттері арқылы квадрат теңдеу құрыңдар:

а) a = 7, b = - 2, c = 1. b) a = -2, b = 5, c = 3

c) a = -1, b = - 3, c = 7 d) a = 5, b = 4, c = -7

e) a = -5, b = 0, c = -1 f) a = 3, b = 4, c = 0.

№3. Квадрат теңдеулерді анықтап, коэффициенттерін табыңдар:

а) 2х2 +3х – 1 = 0 b) 3x + 2 = 2x - 1

c) –x2 - 3xy = 2xy +1. c) x2 - 8x – 9 = 0



Дескриптор:

  1. Теңдеулерді квадрат теңдеулер түріне келтіреді;

  2. Коэффициенттері арқылы квадрат теңдеу құра біледі;

Квадрат теңдеулерді айыра біледі және коэффициенттерін анықтай алады.



Интербелсенді тақта

Bilimlend видео түсірілім

Интербелсенді тақта

Тақта


Тақтамен жұмыс


Сабақтың

соңы



VІ. Үйге тапсырма: № 2.3.

Қорытынды:

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату



Рефлексия: Рефлексия.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім?

- нені толық түсінбедім?

- немен жұмысты жалғастыру қажет?

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалайды



Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау іріктелген тапсырмалар,  нақты бір оқушыдан күтілетін нәти-желер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары-мен ресурстарын оқушылардың  жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің  жиындық зият теориясы) түрінде болады.

Мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы сабақтың өн бойында жүргізіледі – мұғалім жұмыстардың орындалуын бақылайды, ауызша түсініктемелер береді. Оқушылардың сабақтағы әрекеті мен талқылауға қатысуы және басқа да іс-шаралардағы белсенділігін бақылай отырып бағалайды. Жұмыс орындалғаннан кейін топтардың бір-бірін бағалауы. Оқушылардың жеке жұмыстарын мұғалімнің бағалауы.


Сабақта техника қауіпсіздігі ережесін сақтау.



Оқушылардың әрбір іс-әрекеттеріне бөлінетін уақыттарды тиімді ұйымдастыру.

Тапсырмаларды оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай таңдау.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет