Сабақтың тақырыбы: Менің досым шебер Сабақ негізделген оқу мақсаттары



Дата07.02.2022
өлшемі370,5 Kb.
#94546
түріСабақ
Байланысты:
менин досым шебер 3кл





Мұғалімнің аты-жөні: Құрманғалиева Д.Қ.
Күні:

СЫНЫП:3

Қатысқан оқушылар саны:



Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:



Менің досым – шебер

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

3.3.5.1 Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша есімдік, көмекші сөздерді пайдаланып мәтін жазу

Сабақ мақсаты



Барлық оқушылар орындай алады:
Мәтінде берілген ақпаратты түсініп оқиды, түйінді сөздермен қорытындылайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген тапсырмаларды орындайды, салыстыра алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша берілген жауаптарды талқылап, іздене алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:
Бабамыздың мұңы, анамыздың сыры,даламыздың үні, күмбірлеген
күйі,
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Егер мен дұрыс ұқсам,онда ..? , Яғни, сенің айтуын бойынша..?"

Құндылықтар

Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі.

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

Басталуы
5 минут

Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
Сыныпқа психологиялық ахуал орнату.
«Бір тілек» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату.
«Ұлттық аспаптар» әдісі арқылы сыныпты үш топқа бөлу.
1-топ Домбыра
2-топ Қобыз
3- топ Жетіген
Ширату жаттығуы
«Микрафон» әдісі. жеке жұмыс
Фразиологизмдерді қолданып жазған бес сөйлемді оқып таныстырады.
Бағалау критерийі:
1.Фразиологизмді қатыстырып, сөйлем құрайды.
Дескриптор:_1.Фразиологизмді_қатыстырып,_сөйлем_құрай_алады._Қалыптастырушы_бағалау.'>Дескриптор:
1.Фразиологизмді қатыстырып, сөйлем құрай алады.
Қалыптастырушы бағалау.



«Балалық шақтан қызықты оқиға»
Тренинг.

Жаңа білім
10 минут

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Жариялау» әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.
Құрманғазының күйін тыңдап, күйден алған әсерлерін ортаға салады, ойларымен бөліседі.
1-топ.Күйден алған әсерлерің қандай? Күй әуенінің түрлерін атаңдар?
2-топ. Күй құдіретін қалай түсінесіңдер? Күй туралы қандай аңыздарды білесіздер?
3-топ.Қазақ халқының қандай атақты күйшілері бар? Күйді қандай аспаптармен ойнайды?
Түртіп алу“ стратегиясы
Ілиястың»Күйші" поэмасының тақырыбы қазақтың асыл бір өнері- күй құдіретін танытуға арналған. Қорқыт бабамыздан мұра боп келе жатқан күй-халқымыздың рухани биік өнері. Қазақтың Молқы,Құрманғазы, Тәттімбет,Сүгір сияқты аттары алты алашқа мәлім, он саусағынан өнері тамған күйшілері болған. Күйші" поэмасында Ілияс сондай бір күйшіні бар өнер тәңірісімен күй арқауына енгізген.

Оқулық,
мәтіндер.

Ортасы
10 минут

Бағалау_критерийі'>Ойлау дағдыларының деңгейі. Білу
1-тапсырма
«Түйінді ой» әдісі. Жеке жұмыс
Бағалау критерийі:
1.Мәтінді түсініп оқиды, түйінді қорытынды жазады өз жұмысын өзгінің жұмысымен салыстырады.
Дескриптор:
1.Мәтінді түсініп оқиды, түйінді қорытынды жазады, салыстыра алады.
Артық болмас білгенің айдары бойынша оқушылар тің деректермен танысады.
Ойлау дағдыларының деңгейі. Қолдану.
2-тапсырма
«Теңеуді тап» әдісі.
Тыңдалым дағдысы бойынша І.Жансүгіровтың «Домбыра» өлеңін тыңдайды. Өлеңнен термин сөздерді табады.
Бағалау критерийі:
Өлеңді тыңдайды. Өлеңнен термин сөздерді табады.
Дескриптор:
Өлеңді тыңдайды,термин сөздерді таба алады.


1-топқа берілетін тапсырма.Поэманы жоспар бойынша мазмұндау.
2-топқа берілетін тапсырма.
«СКТ» жүргізу.
«Күйші» поэмасы
3-топқа берілетін тапсырма.
Ақынның Қарашаш портретін түрліше жасауына баға бер


.



Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.

Аяқталуы
Сабақты бекіту
10 минут

Ойлау дағдысының деңгейі. Жинақтау.
3-тапсырма
Кестені толтыр
Оқулықтағы кестені оқылым және тыңдалым мәтіндерін салыстырып толтырады.
Бағалау критерийі:
1.Салыстыра толтырады.
Дескриптор:
1.Салыстыра толтыра алады.
Қалыптастырушы бағалау


Кері байланыс
«Бес саусақ» әдісі



Бағалау
«Жұлдызды кімге бересің?» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды
Үйге тапсырма
«Домбыра-қазақ халқының ұлттық аспабы» тақырыбында ойтолғау жазу.
Рефлексия пирамидасы
1. Есте сақтау керек маңызды бір нәрсе
2. Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе
3. Сіз бұған дейін білген үш нәрсе
4. Сіз үйренген төрт нәрсе
Келесі күні өтілетін тақырып:
Қазақтың киелі домбырасы.



«АҚЫЛДЫҢ АЛТЫ ҚАЛПАҒЫ» әдісі арқылы оқу әрекетін ұйымдастыру.

Бағалау

5 минут
Кері байланыс


3 минут

Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.



Оқушының аты-жөні

«Жария
лау» әдісі

«Салыстыру кестесі»

«Ыстық орын
дық» орындық әдісі

«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі

Балл















































































































«Белгілер» әдісі


Бағалау парақшасы


«Белгілер» әдісі. Рефлексия парағы.

Үйге тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс.

Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет