Сабақтың тақырыбы: "Қосындыны санға бөлу"



Дата08.09.2017
өлшемі16,53 Kb.
#31623
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы: “Қосындыны санға бөлу”

  • Умирбаева А.Ч

Сабақтың мақсаты:

  • І. Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану, білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығарту
  • ІІ. Оқушылардың математикалық тілі мен зейінін,
  • ой-өрісін дамыту.
  • ІІІ. Сабақтағы белсенділікке, жазба жұмыстарды орындаудағы ұқыптылыққа, шапшаң есептеуге тәрбиелеу
  • Сабақ көрнекілігі:интерактивті тақта
  • Сабақ әдісі:СТО, түсіндіру, сұрақ-жауап, ауызша есептеу
  • Сабақ типі: жаңа сабақ.

Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздер ме, балалар!

      • Оқушылармен амандасу,сабаққа қатысымын тексеру.
      • Психологиялық дайындық.
  • Қуанамын мен де,
  • Қуанасың сен де.
  • Қуанайық достарым,
  • Арайлап атқан әр күнге!
  • Оқып, білім аламыз,
  • Біздер зерек баламыз.
  • Математика пәнінде
  • Тапқыр, алғыр боламыз.
  • Психологиялық дайындық

Сабақтың бөлімдері:

  • 1.Қызығушылығын ояту.
  • -Адасқан әріптер (топқа бөлу)
  • -”Қайталау-білім анасы”(өткенді пысықтау)
  • 2. Мағынаны тану.
  • “Білімді өрге жүзеді”(жаңа сабақ)
  • “Бірлік бар жерде,тірлік бар”(№2)
  • “Білгің келсе тауып көр”(№3)
  • “Ойлана тап”(№4)
  • “Ойлан біл”(шығармашылық жұмыс №5)
  • “Кім шапшаң”(№6)
  • 3. Ой толғаныс.
  • 4. Бағалау
  • 5.Үйге тапсырма(№7)
  • І.Қызығушылығын ояту.
  • Адасқан әріптер (топқа бөлу)
  • к,ү,ж,і,р,й-------
  • л,й,о,ш,ы---------
  • р,а,п,т,ы,қ-------
  • “жүйрік” тобы
  • “ойшыл” тобы
  • “тапқыр” тобы

Қайталау- білім анасы

  • Қайталау- білім анасы
  • Өткенді пысықтау
  • Көбейтудің компоненттерін ата?
  • Бөлудің компоненттерін ата?
  • Көбейтудің қандай қасиеттерін білесіңдер?
  • а,в,с әріптерімен нені белгілейміз?
  • Периметрді қалай табады? Формуласы қандай?
  • Ауданның формуласы қандай?
  • Көлемді қалай табады? Формуласы қандай?
  • 3-тің кубы нешеге тең?
  • Палетка дегеніміз не?
  • Текшенің неше төбесі,қыры,жағы бар?
  • Ақпанның 25-і
  • Класс жұмысы
  • Қосындыны санға бөлу.
  • 78 78 78 78 78 78 78 78 78
  • ІІ.Мағынаны тану.
  • А
  • В
  • С
  • D
  • Осы тік төртбұрышты тең екі бөлікке қалай бөлуге болады?
  • -Барлығы неше қызыл шаршы?
  • -Барлығы неше көк шаршы?
  • -Барлығы неше шаршы?
  • Барлық шаршылар санын тең екіге бөлейік.
  • -Барлығы неше қызыл шаршы?
  • -Қызыл шаршыны екіге бөл.
  • -Әр бөлікте неше қызыл шаршы болды?
  • -Барлығы неше көк шаршы?
  • -Оларды екіге бөл.
  • -Әр бөлікте неше көк шаршы болды?
  • -Әр бөлікте барлығы неше шаршы болды?
  • (6+4):2=5 Бұл қосындыны санға бөлудің бірінші тәсілі
  • “Білімді өрге жүзеді”

“Бірлік бар жерде,тірлік бар”

  • №2 Есепті әр түрлі тәсілмен шығар:
  • Мектепке әуелі 24парта, соңынан тағы 32 парта әкелініп,төрт сыныпқа тең бөлініп берілді. Әр сыныпқа неше партадан келді?
  • Тік төртбұрыштың периметрі 24см, ұзындығы 8см. Тік төртбұрыштың енін тап.
        • “Білгің келсе тауып көр”
        • Сиқырлы сөз ойыны (топпен жұмыс)
  • (8+6):2 (6+9):3 (10+15):5
  • (10+18):2 (28+24):4 (36+18):6
  • (200+300):2 200х2+20х2 (250-100)х3
  • (150+50)х3 100х5+30х5 (20+100)х3
  • І топ
  • ІІ топ
  • ІІІ топ
  • ж
  • а
  • р
  • а
  • й
  • с
  • ы
  • ң
  • д
  • а
  • р
  • !
  • 7
  • 14
  • 250
  • 600
  • 5
  • 13
  • 440
  • 650
  • 5
  • 9
  • 450
  • 360
  • Бір тоннаның бестен бір бөлігі неше килограмм?
  • Жарты центнерде неше килограмм бар?
  • Жарты метрде неше сантиметр бар?
  • Жарты дециметрде неше сантиметр бар?
  • Жауабы: 50см, 5см
  • Жауабы:200кг,50кг
  • “Ойлан тап”
  • №4
  • Бір,екі, тұрайық,
  • Алақанды ұрайық.
  • Жүгірейік, жүгірейік,
  • Аяқты ұшынан басайық.
  • Саңырауқұлақтай отырып,
  • Емендерше тұрайық.
  • Тұрайық, отырайық,
  • Тұрайық, отырайық,
  • Тұрайық, отырайық,
  • Орнымызға жайғасайық.
  • Сергіту сәті
  • “Ойлана біл”
  • (шығармашылық жұмыс)
  • №5.
  • Периметрі 20см шаршының қабырғасы неше сантиметр болады?
  • Осындай шаршы сыз және әріптермен белгіле. Оның ауданын тап.
  • “Кім шапшаң?”
  • №6 Теңдеулерді шеш:
  • І топ ІІ топ ІІІ топ
  • сх3=210 210:а=30 х:3=70
  • сх3=240 240:а=30 х:3=60
  • Тура теңдіктерді сәйкестендір.
  • «Әрқайсысына затын табуға көмектес»
  • ІІІ.Ой толғаныс.”Миға щабуыл”
  • Ойын «Брейн – ринг»
  • Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту
  • Қос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді?
  • Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді?
  • Аулада 5 үйрек,
  • қорада 3 үйрек.
  • 1 үйрек жоғалды,
  • 1 үйрек тығылды.
  • Қалғаны неше үйрек?
  • Ағаш басында 2 балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды?
  • 11 түйе,бес жылқы.
  • 2 сиыр,бір ешкі
  • 2 қоян,үш түлкі,
  • Болды сонда нешеуі?
  • ІV.Қорыту.
  • 1)Қосындыны санға неше тәсілмен бөлуге болады?
  • 2)Сабақта жаңадан нені білдіңдер?
  • V. Бағалау.
  • VІ. Үйге тапсырма: №7, 166 бет.
  • Жарайсыңдар!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет