Бекітемін: Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі



бет1/12
Дата28.12.2022
өлшемі399,5 Kb.
#164811
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Байланысты:
3кл қазақ тілі12апта
2-апта Саида, 2-апта Саида, «Ойын технологиясы – о ушыларды математикалы біліктілігін дамы, Камила Мидтерм, әдебиет сыны

Бекітемін:
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Н.Ергешбаев атындағы № 172орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 9-сабақ



Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні

Қазыбаева Балсұлу

Күні:

21.11.2022жыл

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасайды, негізгі, туынды зат есімді анықтай алады.
Көптеген оқушылар: түбір сөздерге қосымшалардың жуан, жіңішке болу туралы қорытынды жасай алады.
Кейбір оқушылар: берілген сөздерге қосымшалар жалғап, туынды зат есім жасай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

8 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:
А) Оқу тапсырмасын тексеру: 29-жаттығу.
Ә) Сұрақ-жауап:
- Түбірлес сөздер деген не?
-Түбірлес сөздерге әркім бір-бір мысал келтірсін.
«Санау» әдісімен төрт топқа бөлу.
Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:
-Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.
Раэлищнтүбірштбгвдпщсменпдпиужпдқосымшаныңдыңшстжазылуыпмндп
- Қандай сөйлем шықты?
-Ендеше бүгінгі сабақта түбір сөз бен оған жалғанған қосымшаның жазылуы жайлы тапсырмалар орындайтын боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Жаттығу жасайды.

Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.


Түбірлес сөздерге әркім бір-бір мысал келтіреді.

Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.








Жаңа білім
15 мин

2 мин

Бекіту
15 мин


(Ұ, Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады.
А) 30-жаттығу.
«Жоғалтып алған күн» атты мәтінді тыңдайық.
-Мәтін неліктен «Жоғалтып алған күн» деп аталған? Өз ойыңмен бөліс.
-«Егер бір күннің ішінде пайдалы жұмыс бітірмесең, онда
бұл күніңді босқа өткіздім деп есептей бер» нақыл сөзінің мәнін
топта талқыла.
-Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерге назар аудар. Түбір
сөздерге қосымшалардың жуан, жіңішке болып жалғану себебі
неде деп ойлайсың?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет