Күні: 17. 04. 2017 Сыныбы: 8 Тақырыбы: Тянь-Шань Мақсаты



Дата08.09.2017
өлшемі40,06 Kb.
#31009
Рахыметов Қуанышбек Серікбайұлы Жаңашаруа қазақ орта мектебінің география пәні мұғалімі
Күні: 17.04.2017

Сыныбы: 8

Тақырыбы:Тянь-Шань

Мақсаты:Тянь-Шань тауының ерекшеліктеріне сипаттама беруді жалғастыру. Географиялық құбылыстармен, құрылымдарды байқай біліп, сипаттама бере білуге үйрету. Адам әрекетінің әсерімен болатын табиғат компоненттерінің өзгеруі туралы түсінікті дамыту.

Оқушыларды тақырыптық карталарды салыстыра отырып Қазақстанда табиғат зоналарының қалыптасу жағдайын өздіктерінен анықтауға дағдыландыру.



Нәтиже:Өз ойларын еркін жеткізуге тырысады,бір-біріне өзара көмектеседі,бірін-бірі қолдай білуге үйренеді.

Негізгі идея:Қазақстанның тауларының экологиялық проблемалармен таныса келе, оқушыларды қоршаған ортаны қорғауға баулу,бір-біріне деген сенімділігін арттыру.

Өз бетінше оқып-үйренуге-өз пайымдауларынан жасай алуға дағдыландыру,өзін-өзі бағалау,рефлексия.



Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақты жүргізу әдіс-тәсілдері: СТО стратегиясы, Бағдарланған карта, «Өзара оқыту »стратегиясы, «Интерьвю» әдісі,картамен жұмыс,

Сабақтың көрнекілігі: Қазақстанның физикалық картасы, тақырыптық карталар, өсімдіктер мен жануарлар суреттері, кескін карта, интерактивті тақта, презентация слайд, Видеоролик,маркер,бағалау бетше

Номенклатура: Солтүстік Тянь-Шань Кетпен, Күнгей Алатау, Іле Алатауы, Қырғыз Алатауы мен Шу-Іле

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру: Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аудартып,психологиялық ахуал орнату.

Қазақстан дүркін жеңімпаздардың фотолары арқылы топқа бөлінеді және топ басшыларын сайлайды,бағалау парағын береді.

Оқушылырдың есте сақтау қабілетін бақылау арқылы тез ойланып жауап беру

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

Ой қозғау

1.Жетісу Алатауының географиялық орнына сипаттама.

2.Жетісу Алатауы қай дәуірдің қатпарлығында көтерілген.

3.Жетісу Алатауының жоталары және биік нүктелері.

4.Жетісу Алатауының климатының ерекшелігі.

Бағдарланған карта

1.Жетісу Алатауының жоталары.

2.Балқаш көліне құятын өзендері

3.Жетісу Алатауының мұздықтары

Берілген сұрақтарға картаны пайдаланып жауап береді.

Бағдарланған картаны жұптасып орындау.

Түсіну

ІІІ.Жаңа сабақ



Тақырыбы:Тянь-Шань тауы

1.Картадан түсіндіру шолу

2.Видеоролик

3. «Өзара оқыту »стратегиясы,мәтінді бөліп беру. Мазмұнын түсініп,талқылап, постерге салып қорғайды.


Дәптерлерін ашып,тақырыпты жазу.

Мұғалім түсіндіреді және видеороликден көрсетеді.


Оқушылыар мәтінді оқиды,талқылайды,постерге салып қорғайды.
Қолдану

Шығармашылық жұмыс

Ақсу-Жабағалы қорығы

Алматы қорығы

Іле Алатау ұлттық паркі

Оқушылар қорықтарды слайд бағытында қорғайды

Талдау

Жолдама «Саяхатқа шығу»



Егер сендер сыныптарыңмен

жақсы оқып,үлгілі тәртіп

көрсеткендерің үшін

Қазақстан дүркін жеңімпаздары

жолдама “Тянь-Шань тауына саяхатын”

ұтып алу үшін

сіздерге тапсырма ұсынады.
Кескін картаға жоталар мен пайдалы қазбаларды бейнелеу.

Тянь-Шант тауының сейсмикалық

ауданға жату себебі неде

Жинақтау


«Интерьвю» әдісі

Мұғалім қорытындылайды

Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды

Бағалау


Топ басшыларының бағалау парағының әділдігін тексеру,мұғалім өз ұсынысын айтады.

Өздерін бағалайды

Мұғалім бағалайды.

Үйге тапсырма



Тянь-Шань тауын оқу,
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет