Сабақ №1 Сабақ тақырыбы «Мейірімділік асыл қасиет» Ссылка, пайдалынған әдебиет



Дата23.08.2017
өлшемі42,37 Kb.
#25088
түріСабақ
«Алтынсарин ауданы әкімдігінің

білім беру бөлімінің

Маяковский орта мектебі»КММ


«Мейірімділік –

асыл қасиет»


(бастауыш сынып оқушылырына арналған сабақтан тыс сағаты)

Орындаған 1 санатты психолог,

өзін-өзі тану мұғалімі ,

Тулешова А.М.

Первомай ауылы

2014-2015о.ж.
Қысқа мерзімді сыныптан тыс сабақ жоспары

ТулешоваА.М.

Сынып 1-4 «А»

Күні9/02/2015

Пән Өзін-өзі тану

Сабақ 1

Сабақ тақырыбы

«Мейірімділік – асыл қасиет»



Ссылка, пайдалынған әдебиет

Кітап, дәптер, плакаттар ( ресурстар, жетондар).

Мақсаты

Қайырымдылық, қамқорлық, жақсылық құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту, жақсылық жасаудың адами қарым-қатынастағы мәнділігін түсіндіру, жақсы істер жасай білуге үйрету, әдептілікке тәрбиелеу.


Оқытудың нәтижесі

Балалар өз ойларын анық айта біледі

Топта жұмыс істеп, бір біріне көмек көрсете алады

Өз пікірлерін дәлелдей алады


Негізгі идеялар, маңызды сөздер

Өзінің сезімдері мен талпыныстарын көрсете алады, жағымсыз эмоциялары мен әрекеттерін тежей алады, өз ойы мен алған әсерлерін шығармашылық әрекеттер арқылы жеткізе алады.

Кезеңдері

Уақыт

Қатысушыларға арналған іс-әрекеттер мен тапсырмалар түрлері

Бағалау жүйесі

1. Ұйымдастыру

5минут

Психологиялық тренинг «Жеміс салаты»


Мұғалім ауызша мадақтайды

2. Кіріспе

10 минут

Сабақтың дәйексөзі

«Біз ізгі ықыласпен және ақ жүрек қалауымен өмір сүруіміз керек» 3 кезен Осы дәйексөзді қалай түсінесіңдер?




Мұғалім комплимент айтады

3. Проблемалық сұрақты қою

  1. минут

1Жақсы рақмет,ал енді топқа бөлінеміз жемістердің аттары арқылы(топқа ат беру)

2Берілген сөздермен жаңа сөздер құрастыру (жақсылық, мейірімділік)





Жарайсын! Рақмет


4.Мақсатқа байланысты тапсырмалар

10 минут

3 тапсырма – әр топ пазл жинайды және оның артындағы мақалды оқиды


Рақмет! Керемет, Жарайсын!

5.Қабылдау және ойлану

10 минут

«Мейірімділік әлемі» музыкасын қосу, суреттерді реттеп әр топ коллаж жасайды, жақсылық көрсетілген суреттерді бөлек, жамандылық көрсетілген суреттерді бөлек ватманға жапсыру



Керемет, рақмет.

Рефлексия

5 минут

1тапсырама алқандарын салып өз армандарын жазу

2 стикерларға тілек жазып ілемнің суретінің қасына жапсыру




Өз пікірлерімен бөліседі

Ресурстар мен құралдар

Оқулық, (презентация, видеоресурс, стикерлер,плакаттар,музыкалық ресурстар)

Алдағы дағы тапсырмалар(ү/ж)

Мынау сұраққа жауап беру: «Болашақта өз мақсаттыңызды қалай жүзеге асырасыз?» «Бала тілегі» өленің орындау

Сабақтағы болып жатқан өзгерістер, болашаққа жорамал қою (сабақ нәтижесі бойынша мұғалімнің саморефлексиясы)


Сабақ барысында оқушылар жаңа тапсырмаларды қабылдай алды,барлық топтардың оқушыларды өзіне деген сеңімі артылай түсті, өз ойларың айта білді. Болашақта осындай топпен жұмысты әрі қарай жалғастыру, жұппен жұмысыты жасауды еңгізу, формативті бағалауды жие қолдану.

Сабақ нәтижесі бойынша алсақ, сабақ мақсатына жетті, бірақ 1сынып балаларымен жаңа форматты тапсырмаларды жие қолдану керек, осы арқылы пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет