Сабақ жоспары Сыныбы: 8 сынып Пәні : Қ азақ тілі



Дата26.08.2017
өлшемі51,05 Kb.
#27897
түріСабақ
Жоланов Б.Е

Қызылорда облысы

Жаңақорған ауданы

Негізгі білім беретін № 221 Аққұм мектебі

Сабақ жоспары

Сыныбы: 8-сынып

Пәні: Қазақ тілі

Мерзімі:




Сабақтың тақырыбы:

Құрмалас сөйлем түрлері. Салалас құрмалас сөйлем


Негізгі идея:

Құрмалас сөйлемдердің жай сөйлемдерден айырмашылығын, жасалуын және олардың түрлерін, ерекшеліктерін ажыратып, сөйлем құрап, мәтінде пайдалана білу

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар

Құрмалас сөйлемдердің жасалуын, оның жай сөйлемдерден құралатынын, өз ішінен бөлінетінін, мәтінде негізгі рөл атқаратынын түсіндіру.

Оқушылардың көпшілігі

Құрмалас сөйлемдерді мәтіннен тауып, түріне қарай ажырата отырып, жасалу жолдарын, жай сөйлемдердің атқаратын қызметін меңгеруге жұмыс жасату

Жекелеген оқушылар

Құрмалас сөйлемдердің қандай жолдармен жасалуын және сөйлем мүшелерін атқаратын қызметіне талдау жасап, мағынасына қарай мәтіндік талдау жасай білуге бағыттау.

Құндылықтар:

Патриотизм, табиғатты құрметтеу,қорғау, салт- дәстүрді қадірлеу,дәріптеу

Лексика:

құрмалас сөйлем, салалас, сабақтас, аралас құрмалас сөйлемдер




Табыс критерилері

Барлық

оқушылар

Құрмалас сөйлемдердің жасалуын, оның жай сөйлемдерден құралатынын, өз ішінен бөлінетінін, мәтінде негізгі рөл атқаратынын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі

Құрмалас сөйлемдерді мәтіннен тауып, түріне қарай ажырата отырып, жасалу жолдарын, жай сөйлемдердің атқаратын қызметін біледі, құрамына қарай талдайды.

Жекелеген оқушылар

Құрмалас сөйлемдердің қандай жолдармен жасалатынын және сөйлем мүшелерін атқаратын қызметіне талдау жасап, мағынасына қарай мәтіндік талдау жасайды.

Сабақ кезеңдері

іс-әрекеттер

кезеңдер

Мұғалім әрекеті

Тапсырмалар

Оқушылар әрекеті

ресурстар

С абақты ұйымдастыру







Кезекші сыныпты ұйымдастырады, қажетті құралдарды реттейді




Үй тапсырмасын пысықтау

Алдыңға тап-сырмаларды еске түсіреді

Жай сөйлем және оның түрлерін еске түсіру

Жай сөйлем және оның түрлерін еске түсіреді,сұрақтарға жауап береді (ауызша мадақтау)




Біл імді тиянақтау, жинақтау

Ортақ сұрақ береді

Мәтінде үтір арқылы жазылған ұзақ сөйлемдерді кім қалай түсінеді? (ортақ пікір, ойын жинақтау)

Мәтінде үтір арқылы жазылған ұзақ сөйлемдерді кім қалай түсінетінін ортаға салады (смайлик арқылы бағаланады)




Жаңа сабаққа бағыттау, сілтемелер

Жаңа сабаққа кіріспе бағыт береді

Бір-біріне жалғасқан екі жай сөйлем жазу және оларды байланыстыру (жеке жұмыс)

Бір-біріне жалғасқан екі жай сөйлем жазады, байланыстырады




Жаңа білімді игеру

Топтық тапсырмалар береді

Берілген кесте бойынша құрмалас сөйлем құрастыру, сөйлем мүшелеріне талдау

Берілген кесте бойынша құрмалас сөйлем құрастырады, сөйлем мүшелеріне талдайды. (бас бармақ арқылы бағаланады)




Алған түсінік-терін тексеру, нақтылау

Топтық тапсырма береді

Өздері құрастырған сөйлемдері-нің құрмалас сөйлемнің қай түріне жататынын оқулықпен салыстыра отырып табу

Өздері құрастырған сөйлемдері-нің құрмалас сөйлемнің қай түріне жататынын оқулықпен салыстыра отырып табады (екі жұлдыз бір тілек арқылы бағаланады)




Жаңа білімді бекіту

Жұптық тапсырма береді

Жұптасып салалас сөйлем құрап, жасалу жолдарын түсіндіру

Жұптасып салалас сөйлем құрап, жасалу жолдарын түсіндіреді (басбармақ арқылы бағаланады)




Үй тапсырмасын орындауға нұсқау, шығармашылық бағыт беру

Қосымша тапсырмалар ұсынады

Құрмалас сөйлемдерді пайдалана отырып, табиғат кереметі жайлы мәтін жазу

Оқушылар күнделікпен жұмыс жасайды




Сабақты қорытындылау (кері байланыс)

Стикерлер таратады

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазып, себетке салу


Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазып, себетке салады.


Стикерлер, себет



Пән мұғалімі: Б.Жоланов.
Каталог: upload
upload -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
upload -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
upload -> Реферат kz Қазақша рефераттар сайты Талғат Амангелдіұлы Мұсабаев Қазақстанның ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы. Ғарышкер, техника ғылымдарының докторы
upload -> Ғарыш әлеміне саяхат
upload -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
upload -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
upload -> Ф 7 –007-02 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
upload -> 2011 жылдың 14 мамырында «Жалпы гигиена және экология», «Эпидемиология» кафедрасының ұйымдастыруымен және «Студенттік басқару ұйымының» ұйымдастыруымен Д. Е


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет