Сабақтақырыбы Орындаушылар және олардың командалар жүйесі Сабақ мақсаттары



Дата23.12.2021
өлшемі31,24 Kb.
#128189
түріСабақ
Байланысты:
ашық сабақ 21,01.2020 ж
Оңғарбек Арайлым ОМ 1-002 ,Биохим, Оңғарбек Арайлым ОМ 1-002 ,Биохим, Мадениеттану, Dinamika

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: «С.Рахимов атындағы жалпы орта мектеп» КММ




Күні: 21.01.202020

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:







Сабақтақырыбы

Орындаушылар және олардың командалар жүйесі




Сабақ мақсаттары

5.3.2.3. – орындаушылар және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру.




Жетістік критерийлері

  • Алгоритм орындаушысы, басқару командалары, орындаушының командалар жүйесі туралы білімдері қалыптасады.

  • Орындаушылар мен олардың командалар жүйесін анықтайды.

  • Орындаушының командалар жүйесін көрсетеді.







Тілдік мақсаттар


алгоритм, басы, соңы, робот, компьютер, машина, техника

Біз тапсырманы былайша шештік...

Біріншіден, біз алгоритм ұғымын түсіндік, кейіннен мен алгоритм ұғымын мысал келтірдім, біз алгоритмнің латынша атауын білдік, ақырында, мен өзім алгоритм құра аламын/біз алгоритмді блок-сызба түрінде де жаза аламыз.





Құндылықтарды дарыту

Топпен жұмыс жасауға, ұжымдастыққа, техниканы дұрыс пайданауды үйрету.




Пәнаралық байланыстар

Ағылшын: терминдерді ағылшынша айту. Computer, robot, car, human.




Бастапқы білім

Растрлық бейнелер




Сабақбарысы




Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет



Ресурстар

Басы

1-4 мин.


8 мин.

7 мин.

10 мин.



Сәлемдесу

Санау арқылы топқа бөлу.

Стикерлерге «Алгоритм» және «Команда» сөздері жазылған. Оқушылар сол бойынша топқа бөлінеді.

Сенің күн режимің қандай? Орындаушылар ретімен атап шығады. Ендеше, балалар, біз бір күнге жоспар құрдық. Оқушылар бірінен соң бірі өз ойларын атап шығады.


Үй тапсырмасы:

  1. Сұрақ-жауап.

  2. «Топтастыру» әдісі арқылы.

«Алгоритмнің қасиеттерін» топтастырып жазу.

  1. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы

Блок-сызбаны міндеттерімен сәйкестендіреді.

ҚБ: Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды.
Бүгінгі тақырыбымыз: Орындаушылар және командалар жүйесі

Сабақтың мақсаты: алгоритм орындаушысы, басқару командалары, орындаушының командалар жүйесі туралы білімдерін қалыптастыру, логикалық қабілеттерін дамыту.

Ендеше, балалар, осы тақырып бойынша не білесіңдер? Балара өз пікірлерін айтады.
Жаңа сабақ түсіндіріледі.

Жаңа тақырыпқа қатысты топтық жұмыс орындалады. Постер қорғау. «Адасқан алгоритм».

Бұл тапсырмада оқушылар конвертте жасырылған командалардан алгоритм реттілігін жасау жапсырулары керек.

Дескриптор:

- Берілген суреттер бойынша алгоритм реттілігін орындайды.

- Алгоритм түрін және орындаушысын анықтайды.



Слайд 1


Слайд 2-3

Слайд 4,5,6



3 мин


Сергіту сәті.

Компьютер бөлмесінде техника қауіпсіздік ережелерін еске түсіру және көзге , мойынға арналған жаттығулар орындау.



Видеоролик

5 мин.




Жеке жұмыс тапсырмалары:

Компьютерде графикалық редакторда орындалады.

Тапсырмалар алгоритм командалары бойынша орындалады.

ҚБ: Мадақтау сөздер, жарайсыңдар!



Слайд 7


Сабақтың соңы

3 мин


Сабақты қорытындылау

Үй тапсырмасы: Алгоритм түрлеріне мысал жазу.
Рефлексия

Слайд 8


Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз?Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау –оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы







Тапсырма

  1. Қосымша шарттарды қолдана отырып, бағдарламаны өзгертіп көріңіз?

  2. «Математиканы кім оқытады» тапсырмасы.




Жеке жүмыс, тапсырмаларды жеке–жеке орындау, кітап сұрақтарына жауап беру,


Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары




Сабақбойыншарефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМқолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілгенсұрақтарға жауапберіңіз.










Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет