Г.І. Қыдырбай
Жалпы білім беретін №25 Б. Момышұлы
атындағы орта мектептің
физика пәні мұғалімі
Атырау қаласы
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Тығыздық
Сынып: 7
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.2.13 – тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Тығыздық шамасының анықтамасын, формуласын, өлшем бірлігін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Заттың тығыздығы шамасының физикалық мағынасын түсінеді, формуласын түрлендіре отырып, есептер шығаруда қолдана алады.
Кейбір оқушылар: Заттардың тығыздықтарын ажырата алады. Өз болжамдары мен қорытындыларын жасай алады. Теорияны практикамен ұштастыра алады.
|
Бағалау критерийі
|
Критериалды бағалау
|
Тілдік мақсаттар
|
Барлық оқушылар: Физикалық терминдердің дұрыс айтылуына мән беру.
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:
Заттың тығыздығы анықтамасын айту
|
Құндылықтарға баулу
|
Сабаққа оқушылардың өз еркімен белсене араласуы, білімдерін көрсете алуы, топпен, жұппен ұйымдасып жұмыс істеуі, өзін-өзі басқаруы
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, жаратылыстану
|
Алдыңғы оқу
|
Масса және денелердің массасын өлшеу. Дұрыс және дұрыс емес пішінді денелердің көлемін табу.
|
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
12 мин
|
Ұйымдастыру:
- Оқушылармен амандасу;
- Сыныпты түгендеу;
- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың зейінін сабаққа аудару.
Топқа бөлу:
1-топ: Масса
2-топ: Көлем
3-топ: Тығыздық
Үй тапсырмасы: «Сұраққа жетіп ал» әдісі
(Оқушылар сұрақ қоюлары қажет)
1. масса
2. m
3. таразы
кг
тонна
=
1-топ. Масса
1. Масса дегеніміз не?
2. Массаны қандай әріппен белгілейміз?
2-топ. Көлем
3. Массаны немен өлшейміз?
4. Килограмм дегеніміз не?
3-топ. Тығыздық
5. Массаның өлшем бірліктері қандай?
6. Екі дененің массасының қатынасы неге тең?
Қалыптастырушы бағалау «Мадақтау»
Ой қозғау. «Сөз жұмбақ» шешу
|
Достарыңызбен бөлісу: |