Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті жануарым Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата10.05.2024
өлшемі75,27 Kb.
#201937
түріСабақ




Бөлім:

Табиғат әлемі

Мұғалімнің Т.А.Ә.




Күні:




Сынып:

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Менің сүйікті жануарым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 материалдар мен құралдарды пайдалану, қолдану мүмкіндіктерін қарастыру;
2.2.2.3 қарапайым тәсілдер мен материалдарды пайдаланып бөлшектерді модельдеу және құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: жануарларды мүсіндейді.
Оқушылардың басым бөлігі: берілген тапсырмаларды орындай алады.
Кейбір оқушылар: геометриялық пішіндерді пайдалана отырып, қиялынан бейне шығара алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі.
Жақсы көңіл күй орнату.
Сабақтың басында мұғалім жұмбақ қояды. Жолбарысқа ұқсайды,
Тышқандарды ұстайды. Жұмсақ жүні, мұрты бар.
Үйде жүрген жануар. (Мысық)

Жұмбаққа жауап береді.




Ермексаз, қағаз және қатты қатырма қағаз




Мақта қыз бен мысық туралы ертегіні тыңдату немесе мысық туралы өз білетіндерін айтып
берулерін сұрау.

Ертегіні тыңдай отырып, өз ойларын, білгендерін қосып жеткізеді.





91



Сабақтың ортасы

Мұғалім балаларман диалог-сұхбат жүргізу
барысында олардың үйлерінде қандай жануар бар екенін сұрайды. Осы сұхбаттың мақсаты: балалардың бойында мейірімділік туғызу.
Адамдар мен жануарлар қоршаған ортада өмір сүреді. Мыңдаған жылдан бері ит адамның
досына айналған. Мысық та – сүйікті үй жануарларының бірі.

Оқушылар жануарлар қалайша адамның досына айналғанын өз ойларымен, көргендерін, естігендерін айтады.







Сілтеме: https://experts. opiq.kz/kit/104
/chapter/6439




Тапсырма.
Оқушылар өздеріне ұнайтын жануарларды ермексазбен мүсіндейді.

  1. Денесі мен басын қарапайым пішін түрінде келтіреміз. Олар дөңгелек не сопақша болады.

  2. Одан кейін аяқтарын илейміз.

  3. Бөліктерді біріктіреміз.

  4. Ұсақ бөлшектері ауыз, көз, мұрындарын толықтырамыз.

  5. Осылайша басқа да жануарларды мүсіндеп, құрастыруға болады.






Бірін-бірі бағалау.




Ерекше білім
беру қажеттілігі (ЕБҚ) бар оқушымен
жұмыс

Ермексаздарды бірнеше дөңгелектеу арқылы пішімдерге келтіру.

Ермексаздан өзіне ұнаған жануарлардың пішімін мүсіндейді.







Сабақтың соңы

Тапсырма.

  • Оқушылар, қандай жануарларды білесіңдер?

  • Жануарлардың қандай пайдасы бар?

Үйіңде бар немесе өзіңе ұнайтын жануар туралы шағын әңгіме құрастыр.











92




Рефлексия

Өзің жақсы көретін жануарды ермексаздан мүсінде.

«Сиқырлы таяқша» әдісі.


Егер мен сиқырлы таяқша тапсам, одан ... көмек беруін сұраймын. (Кімге?)











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет