Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту. Көрнекіліктер: интербелсенді тақта, флипчарт, маркер, бағалау парағы



бет1/3
Дата06.07.2018
өлшемі0,61 Mb.
#48043
түріСабақ
  1   2   3
Сабақтың тақырыбы:Ас қорыту мүшелері.

Сабақтың мақсаты Ас қорыту мүшелерінің қрылысымен танысады. Ас қорыту мүшелерінің ,құрылысы мен қызметі туралы түсінеді. Талқылау арқылы тақырыпты меңгереді

Әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, СТО стратегиялары: топтастыру

семантикалық карта

Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.

Көрнекіліктер: интербелсенді тақта, флипчарт, маркер, бағалау парағы,

Күтілетін нәтиже: Ас қорыту мүшелері туралы түсініктеме бере алады.Ас қорыту мүшелерінің құрылысының ерекшеліктерін сипаттай алады.Тағамдық өнімдер мен қоректік заттар, ферменттер туралы түсініктеме бере алады .Тағамдық өнімдер мен қоректік заттардың ролін сиппаттай алады және тәуліктік мөлшерін біледі. Дұрыс тамақтанудың денсаулыққа зор маңызы бар екенін түсінеді.: Топтық жұмыс нәтижелері:

  • Бірлесіп жұмыс істеу нәтижесінде оқушылар шағын топтағы жұмыс өнімін көрсете алады;

  • Ортақ пікірлерді ортаға салады, түйін жасайды;

  • Әрбір оқушы білімін толықтырады.


Сілтеме: оқулық Е. Очкур, Л. Аманжолова, Р. Жұмбаева Биология «Мектеп»


Ойлау деңгейі

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқып үйренудің мақсаты

Мүғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Бағалау




Ұйымдарстыру кезеңі

2мин

Оқушылардың топта сабаққа белсенді қатысып, ой- өрістерін дамытып, тақырыпқа қызығушылықтарын арттыру


Cәлемдесу.

Оқушыларды ортаға шақырылады.

Сынып оқушылары 2 топқа бөлінген, оқушылар топтың ережесімен танысады , ролдерге бөлінеді.


Ортаға шығып «Қызыл өрік »биін билейді.

Бағалау парағы





Білу

Үй жұмысын тексеру

5мин

Оқушылардың өздігінен жұмыс жасаудың деңгейін тексеру.

Ой қозғау мақсатында «Таңғажайып бестік тапсырмалары» беріледі.

  1. Қоректік заттарға не жатады? (нәруыздар, көмірсулар, майлар, минералды тұздар, су мен витаминдер)
    2. Адам организмі үшін тамақтың рөлі қандай.?
    3.Неліктен органикалық заттар организмге бірден сіңірілмейді Адам организмінде орташа есеппен алғанда қанша пайыз нәруыз болуы тиіс?
    4.Ас қорыту сөлі мен ферменттердің рөлі қандай?

5.Су мен минералды тұздардың ерекшеліктері мен қызметтері қандай?


Оқушылар жеке талдап жазады, кейін жұппен талқылайды.Әр оқушы білетін материалдарды жаңғыртады, орындарынан тұрып өз сөзімен баяндайды, қысқаша айтады.

смайлик,




Білу

Жаңа материал игеру




Ас қорыту мүшелерітүрлерін білу және түсіндіре алу,


««Не артық» логикалық тапсырма

Флипчартта суреттер көресете отырып тақырыпты ашуға суреттер беріледі.
Оқушыларды жемістермен көкеністер арқылы екі топқа бөледі.Топ ережесін сақтау керек екені ескертіледі.

Флипчартта суреттер көре отырып тақырыпты ашады.

Мақсатты анықтайды,өз ойларын айтады.

Топ бойынша бөлініп, жаңа орындарына отыру.


Бармақ пен бағалау.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет