Сабақ -2 Мектеп: Күні: 12. 10. 2018ж



бет1/3
Дата14.11.2019
өлшемі188 Kb.
#51806
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
1 Математика 5сынып Жай бөлшектерді оқу және жазу 2сабақ Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1С бөлім: Жай бөлшектер Сабақ -2

Мектеп:

Күні:12.10.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Балсүгірова Камшат

Сынып:5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.9 жай бөлшек ұғымын меңгеру;

5.5.3.1 жай бөлшектерді оқу және жазу;




Сабақ мақсаттары

Оқушылар жай бөлшек ұғымын меңгеріп, жай бөлшектерді оқи және жаза біледі.

Бағалау критерийлері

Оқушылар, егер:

  • жай бөлшектің алымын дұрыс атай білсе;

  • бөлшектің бөлімін дұрыс атай білсе;

  • бөлшектің алымын да бөлімін де дұрыс түсінсе және жаза алса, мақсатына жетеді.

  • Бөлімін және алымын дұрыс жаза алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- бұрыс бөлшектерді аралас сан түрінде және керісінше жазуды түсіндіре алады;

- жай бөлшекті алымын және бөлімін нұсқай отырып оқи алады;

Пәнге тән лексика мен терминология:


  • үлес;

  • жай бөлшек;

-бөлшектің алымы мен бөлімі;

- жартысы, ширегі, сегізден бірі(т.с.с)



Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

- бүтін және бөлшек бөліктен тұратын сан ... деп аталады;

- жай бөлшектің бөлімі..., ал алымы... білдіреді;


Құндылықтар

ды дарыту



Өзарасыйластыққа,ынтымақтастыққа тәрбиелеу.Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, шығармашылықпен еңбек етуге, бірін бірі сыйлауға баулу. Оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдауға, өз білімін көрсете алу қасиеттерін азаматтық жауапкершілікке үйрету,топпен жұмыс жасай алу, сынға дұрыс қарау.

Пәнаралық

байланыстар

Физика пәнінде жай бөлшектер қолданылады, бөлу ретінде.

АКТ қолдану

дағдылары

Bilimland.k сайтымен жұмыс, презентациямен жұмыс жасау

Бастапқы

білім


Натурал сандар ұғымын меңгереді және натурал сандарға арифметикалық амалдар қасиеттерін қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут



I.Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалім және оқушылар бір-бірімен амандасады. Сабақтың мақсатын және күтілетін нәтижелерін оқушылармен талқылайды. Өзара сыйластық, ашықтық құндылығын дамыту.

презентация





Сабақтың ортасы

20минут


Математикалық диктант жаздыру:

Топтық жұмыс.

2 - жаттығу

Тақтайдың ұзындығы 3 метрге тең. Ол тең бөліктерге бөлінді. Әр бөліктің ұзындығы қанша метрді құрайды? Бос орындарды толтырыңыз.

:=м


Тақтайды бірдей 4 бөлікке бөлгеннен кейін, әр бөліктің ұзындығы 
:=м

Тақтайды бірдей 10 бөлікке бөлгеннен кейін, әр бөліктің ұзындығы 



:=м

Тақтайды бірдей 3 бөлікке бөлгеннен кейін, әр бөліктің ұзындығы 



Бөлшектің қандай бөлігі боялғанын көру үшін бос орындарды толтырыңыз.

 




1




Бұл бөлімде оқушылар өздігінен жұмыс жасау дағдысын қалыптастырады, өз бетінше ақпарат алып, ізденуге, оны топта талдап, өз жұмыстарының сапасына жауап беруге үйренеді.

Оқушылар жеке тапсырма орындайды, презентация бойынша тексереді.

1. Ұзындығы 1 м болатын сымды тең 2 бөлікке бөлді. Бір бөліктің ұзындығы қандай?

2. Ұзындығы 1 м болатын сымды тең 3 бөлікке бөлді. Бір бөліктің ұзындығы қандай?

3. Ұзындығы 2 м болатын сымды тең 3 бөлікке бөлді. Бір бөліктің ұзындығы қандай?

Өзін өзі дайын жауаптар бойынша тексеріледі.

Әрбір дұрыс жазылған бөлшекке, бір балл беріледі.

Бұл этапта оқушылардың бір біріне деген сыйластығын артырып, басқаның ойын сыйлауға дағдылардыру құндылықтары дариды.

Жұптық жұмыс: Оқулықтан:№




http://bilimland.kz/ru/home#lesson=11537

Қосымша:


https://www.ixl.com/math/grade-5/understanding-fractions-word-problems


ҚБ

10 минут



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет