Сабақ тақырыбы : Өткенді пысықтау сынып: 4-"Б" Қатысқандар саны: 20



Дата22.08.2017
өлшемі165,52 Kb.
#24696
түріСабақ


Қысқа мерзімдік жоспарлау




Пәні: Математика

Күні:13.04.17

Мектеп: №104




Сабақ тақырыбы: Өткенді пысықтау

СЫНЫП:4-"Б"




Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны:

Мұғалімнің есімі: Базартаева Ш.




Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Өтілген тақырыптар бөйыша амалдармен, есептерді орындайды.




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Өрнектердегі амалдарды орындай алады




Оқушылардың басым бөлігі: Есептердегі амалдарды ажырата алады




Кейбір оқушылар:Қарапайым амалдарды күрделі амалдарға айлантырады




Тілдік мақсаты

Оқушылар: Істей алады




Негізгі сөздер мен тіркестер: Есептер,қосу,азайту,бөлу,көбейту.




Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:Логикалик есептер не үшін керек?




Талқылауға арналған тармақтар: Есептерді шешудің қандай пайдасы бар?




Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Өмірде кездесетін оқиғалардан есеп құрастыра аласыз ба?




Жазылым бойынша ұсыныстар: Тапсырмаларды дәптерге орындайды




Алдыңғы оқу

Арифметикалық амалдардың қасиеттері.




Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Бағалау




Басталуы

"Ыстық алақан " әдісі арқылы оқушылар бір бірімен сәлемдесіп жылы тілектерін айтады

«Атомдар мен молекулалар» ойыны арқылы оқушыларды топтастырамын

«Үйшік» әдісін үйге берілген тапсырманы тексеру мақсатында өткіземін

«Нүкте» әдісін пайдаланып оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды, бұл тақырып жайында не білетінін анықтау пайдаланамын



Смайликтер





Ортасы

Оқулықпен жұмыс

«Ойлан,жұптас,талқыла» әдісін пайдаланып оқушылар бірінші есептерді жеке жеке шығарып, шығарған есептерін бір бірлеріне түсіндіреді

Оқушылар тест тапсырмаларын орындайды.

Тест тапсырмалары А, В, С

Деңгейдегі тапсырмалар

Математикалық жұмбақтарды естіп жауабын табады



Жиындық бағалау

Өзара бағалау






Аяқталуы

Үйге тапсырма

5-тапсырмадағы есептерді тексеру арқылы жазбаша тәсілмен орындау.

«Табыс сатысы» әдісі

1-баспалдағы Мен....білемін

2-баспалдағы Мен....түсінемін

3-баспалдағы Мен....жасай аламын









Қосымша ақпарат :




Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс




1.Қарапайым амалдарды күрделі амалдарға айлантырады 2. Есептердегі амалдарды ажырата алады 3. Өрнектердегі амалдарды орындай алады

Сабақ соңында кері байланыс аламын. Сол арқылы қолданған әдістің нәтижелі немесе нәтижесіз екенін анықтаймын

Топ мүшелері бір-біріне құрмет пен қарым қатынас жасайды, әр оқушының пікірі құнды, басқаның пікірін тыңдайды. АКТ-ны тиімді пайдаланады, дүниетану,сүрет,қазақ тілі пәндері мен байланыс жасайды

Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз.

Тексерілді:


Қысқа мерзімдік жоспарлау

Пәні: Математика

Күні:15.04.17

Мектеп: №104

Сабақ тақырыбы: Есептер шығару.

СЫНЫП: 4-"Б"

Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны:

Мұғалімнің есімі: Базартаева Ш.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Есептерді тиімді жөлдарен шығарады.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Тапсырмалардағы жай есеппен күрделі есепке айналдырып шешімін шығарадыарлығы.

Оқушылардың басым бөлігі: Тапсырмалардағы есептердің жай немесе күрделі есеп екенін табады

Кейбір оқушылар: Жай есепті курделі есепке айналдыра алады, тапсырмалардағы есептерді шығарады

Тілдік мақсаты

Оқушылар: Істей алады

Негізгі сөздер мен тіркестер: Есептер,қосу,азайту,бөлу,көбейту, метр,километр,сантиметр,дициметр,кг,ммг,гр,литр,тонна.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:метр,километр,сантиметр,дициметр,кг,ммг,гр,литр,тонна.

Талқылауға арналған тармақтар: Есептерді шешудің қандай пайдасы бар?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Өмірде кездесетін оқиғалардан есеп құрастыра аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар: Тапсырмаларды дәптерге орындайды

Алдыңғы оқу

Өткенді пысықтау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Бағалау

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі. «Жүректен –жүрекке» әдісімен ынтымақтастық атмосферасын құрамын.

«Жүзік салу» түс бойынша топқа бірігеді.

«Кім жылдам» ойыны арқылы үй тапсырмасы пысықталады.


Өзара бағалау

Ортасы

«Ойқозғау» әдісінде оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.

«Зерттеушілік әңгіме» әдісі бойынша оқушылар бір-бірлеріне жаңа сабақты түсіндіреді және оқулықтағы тапсырмаларды орындайды.

«Мадақтау»әдісі

Аяқталуы

«Дауылға қарсы тұру» әдісі бойынша жаңа сабақты пысықтайды.

«Эстафета» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады.

Жеттім.......................

Жарты жолдамын...................

Қалып кеттім........................


Топтық бағалау

Қосымша ақпарат :

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

1.Арифметикалық амалдардың қасиеттерін айта алады. 2.Арифметикалық амалдардың қасиеттеріне мысал келтіреді

3.Арифметикалық амалдардың ережелерін жатқа айтады.



Сабақ соңында кері байланыс аламын. Сол арқылы қолданған әдістің нәтижелі немесе нәтижесіз екенін анықтаймын

«Эстафета» әдісі



Топ мүшелері бір-біріне құрмет пен қарым қатынас жасайды, әр оқушының пікірі құнды, басқаның пікірін тыңдайды. АКТ-ны тиімді пайдаланады, дүниетану,сүрет,қазақ тілі пәндері мен байланыс жасайды

Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз.

Тексерілді:


Қысқа мерзімдік жоспарлау

Пәні: Математика

Күні:17.04.17

Мектеп: №104

Сабақ тақырыбы: Өткенді пысықтау.

СЫНЫП: 4-"Б"

Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны:

Мұғалімнің есімі: Базартаева Ш.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Арифметикалық амалдардан есептер шығара алады

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Арифметыкалық амалдар мен есептердің шығару жолдарын біледі



Оқушылардың басым бөлігі: Арифметикалық амалдардан есептер шығара алады

Кейбір оқушылар: Арифметикалық амалдардан есептер шығарады және шығу жолдарын дәлелдейді

Тілдік мақсаты

Оқушылар: Істей алады

Негізгі сөздер мен тіркестер: Есептер,қосу,азайту,бөлу,көбейту, метр,километр,сантиметр,дициметр,кг,ммг,гр,литр,тонна.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:метр,километр,сантиметр,дициметр,кг,ммг,гр,литр,тонна.

Талқылауға арналған тармақтар:

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар: Тапсырмаларды дәптерге орындайды

Алдыңғы оқу

Есептер шығару.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Бағалау

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі. «Менің ізгі ісім» әдісінде оқушылар шаттық шеңберде тұрып,әр кім өзінің жасаған бір ізгі ісін айтады.

«Сиқырлы сандар» әдісіндегі сандар бойынша топқа бірігеді.

««Гүл егу» ойыны арқылы үй тапсырмасы пысықталады.


Өзара бағалау

Ортасы

«Идеялар дәлізі» әдісінде оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.

«Мих жаттығуы» әдісі бойынша оқулықтағы тапсырмаларды орындайды.



Топтық бағалау

Аяқталуы

«Өрмекші төрі» әдісі бойынша жаңа сабақты пысықтайды.

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады.

«Екі жұлдыз бір тілек»

Қосымша ақпарат :

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

А: Арифметикалық амалдардан есептер шығарады және шығу жолдарын дәлелдейді

В: Арифметикалық амалдардан есептер шығара алады С:А рифметыкалық амалдар мен есептердің шығару жолдарын біледі



Сабақ соңында кері байланыс аламын. Сол арқылы қолданған әдістің нәтижелі немесе нәтижесіз екенін анықтаймын


Топ мүшелері бір-біріне құрмет пен қарым қатынас жасайды, әр оқушының пікірі құнды, басқаның пікірін тыңдайды. АКТ-ны тиімді пайдаланады, дүниетану,сүрет,қазақ тілі пәндері мен байланыс жасайды

Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет