Сабақ тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу Тобы: Гм-21-1 Қатысқандар саны



Дата21.10.2022
өлшемі0,78 Mb.
#154374
түріСабақ
Байланысты:
казак даригерлер 1, Күмісбек Айжамал 3к5 практика (копия), 8-сынып Т1 3-тоқсан ТЖБ, Әдебиет ТЖБ 3-тоқсан, 35 сабақ Сан логарифмі және оның қасиеттері (1), Бизнес жоба Қымыз

13 сабақ жоспары

Мақтаарал аграрлық колледжі

Пән: Алгебра және анализ бастамалары

Бөлімі:Тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері және графиктері

Сабақ тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу

Тобы: Гм-21-1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Күні: 31.01.19 ж

Оқытушы: Текебаева К.

 Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
нәтижелері:

  1. Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді бірлік шеңберді қолданып шеше алу.




Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:
— Бірлік шеңберді қолданып қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алады
Басым көпшілігі:
— Тригонометриялық теңсіздіктерді қарапайым түрге келтіре отырып шеше алады.

Бағалау критерийлері

Қарапайым тригононметриялық теңсіздіктердібірлік шеңбер көмегімен шеше алады
Қарапайым тригонометриялық теңдіктердің шешімін жаза біледі.



Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік
мақсаттар

Қарапайым тригононметриялық теңсіздік және оның шешімі
Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерге келтіру

Құндылықтарды дарыту

1. Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа, бірін-бірі сыйлауға, сәзін бөлмей тыңдауға үйрету.
2. Өзіне және айналадағы адамдарға құрметпен қарауға
3. Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу

Пәнаралық байланыстар

Геометрия, физика

АКТ қолдану дағдылары

Интерактив тақта, үлестірмелер,

Бастапқы білім

Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу формулалары, қасиеттері

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақ барысындағы іс әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
3 минут

Сабақтың басталуын ұйымдастыру




Сабақ мақсатымен таныстыру. 15 мин



Тригонометриялық теңсіздіктер және олардың шешімдерін жаза білу;

Презентация

Қайталау- оқу анасы
1.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылармен амандасу
2.Тірек білімді өзектендіру. «Миға шабуыл» әдісі арқылы топтарға сұрақ қойып, оқушылардан өткен тақырыптарды сұраймын.
1) тригонометрия теңдеулерді неше түрлі тәсілмен шешуге болады.
2) тригонометрия теңдеулерді шешу алгоритмін айтыңыз.
3. Сәйкестендіру тест.

Презентация
Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып,

Сабақтың ортасы
Түсіну және қолдану
Жұптық жұмыс
28 минут

Жаңа сабақ
Белгісізі тригонометриялық функцияның аргументі түрінде берілген теңсіздікті тригонометриялық теңсіздік деп атайды.
Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктер:







Теңдеу

Шешімді табу формуласы



Шешімі жоқ

















Жұптық жұмыс – Сен маған, мен саған /
Тапсырма 2/
Оқушыларға жұпта әр түрлі тапсырма беріледі, орындап болғаннан кейін көрші топтың жұмысымен алмастырып дескриптор арқылы тексеріп өз ара бағалау жүргізеді.

Презентация
Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып

Қолдану
Топтық жұмыс
15 минут
Жеке жұмыс
12 минут

19.1 Теңдеуді шешіңдер



19.3 Теңдеуді шешіңдер
,

1,2 тапсырмалар
Презентация
А.Е. Әбілқасымова Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып,



Сабақтың соңы

15 минут


Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу мен алгебралық теңсіздіктерді шешудің қандай айырмашылығы бар?
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу мен тригонометриялық теңдеулерді шешудің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар?



А.Е. Әбілқасымова Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып










Үй жұмысы
2 мин

Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу №19.2-19.5.




Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Көзге жаттығу жасату.


Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет