Сабақтың тақырыбы 124 сабақ. «Шеңбер және дөңгелек» Экологиялық таза көлік



Дата03.06.2022
өлшемі494,5 Kb.
#145801
түріСабақ
Байланысты:
кмжкурс
СӨЖ Асылзат тауартану, Асеиай статистика, Çàòòàð àëìàñóûíû? ñàòûëàðû. Çàò àëìàñóû ñàòûäàí ò?ðàäû ñàòû, Реферат Психология, 8 сынып жылу мөлшері

Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Шеңбер және дөңгелек

Мұғалімнің аты-жөні

Алашова Сая

Күні:01.01.2022ж




Сынып: 4 «В»

Қатысушылар саны:25

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

124 – сабақ. «Шеңбер және дөңгелек»
Экологиялық таза көлік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.2.2 . дөңгелекті радиусы бойынша сызу.

Сабақтың мақсаты

Барлығы:Дөңгелекті радиусы бойынша сызады
Көпшілігі:Берілген өлшемдер бойынша шеңбер сызады
Кейбірі:Есепті шығарады, берілген есепке кері есеп құрастырады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен сәлемдесу!

  • Кезекшіден оқушылардың толық қатысуын сұрайды

  • Сабаққа дайынбыз ба?

  • Көңіл - күйіміз қалай?

Ендеше сабағымызды бастайық?



  • Жылы лебіздер айтқызу

Сан қилы есепті шешетін,
Боламыз десеңдер білімгер.
Ең дұрыс шешімді беретін,
Жауапты дәл таба біліңдер



  • Ұжымдық жұмыс ережесі

  • Сабақта бір-бірімізді :

  • Сабақта уақытты:

  • Сабақта тапсырмаларды:

  • Сабаққа қатсықанда:




Оқушылар сәлемдеседі.

  • Сабаққа назарын аударады

  • Кезекші оқушы сыныптың толық қатысуын айтады

  • Сабаққа дайынбыз

Кремете! Тамаша! Ғажап! Алақай!

Керемет







Сабақтың ортасы



Жаңа саабғымыздың терминдері

«Жедел жауап» әдісі
Шеңбер дегеніміз де?
Шеңбер – шеңбердің центрі деп аталатын нүктеден барлық нүктелері бірдей қашықтықта жататын тұйық сызық.
Радиус дегеніміз не?
Радиус – шеңбердің центрін оның қандай да бір нүктесімен қосатын кесінді.
Дөңгелек дегеніміз
Дөңгелек – бұл шеңбермен шектелген жазықтықтың бөлігі.

  • Есепті шығару

Төрт шеңбердің өлшемдері бірдей.
Шеңбердің диаметрі - ? см
Шеңбердің радиусы - ?см
Шешімі:
Диаметрі – 24 : 2 = 12
Радиусы - 12 : 2 = 6
«Ойлан» әдісі
Өзіндік жұмыс 3 есеп ( 144 бет )

  • Тапсырманы орында

АС = 5 см, СВ = 3 см болатын осындай шеңберлер сыз

Критерий

  • Берілген өлшемдер бойынша шеңбер сызады




  • Есепті шығар

А) Бауыржан 120 м жол жүрді, бұл оның барлық жолының   - ін құрайды. Ол тағы қанша метр жол жүру тиіс
Барлығы - ? м
Жүрді – 120 м, бұл   б
Жүруі тиіс - ? м
Ш: 120 : 3 = 40 м ( бір бөлігінде )
40 * 4 = 160 м ( барлығы )
160 – 120 = 40 м
Ж: Тағы 40 м жол жүруі тиіс

Кестемен танысады.
Кестені оқиды
Кестені жаттайды
Ережені айтады

  • Есепті шығару

Төрт шеңбердің өлшемдері бірдей.
Шеңбердің диаметрі - ? см
Шеңбердің радиусы - ?см
Шешімі:
Диаметрі – 24 : 2 = 12
Радиусы - 12 : 2 = 6

«Ойлан» әдісі


Өзіндік жұмыс 3 есеп ( 144 бет )

  • Тапсырманы орында

АС = 5 см, СВ = 3 см болатын осындай шеңберлер сыз

Критерий

  • Берілген өлшемдер бойынша шеңбер сыза алады

«Ойлан» әдісі
Өзіндік жұмыс 4 есеп ( 144 бет )

  • Есепті шығар

А) Бауыржан 120 м жол жүрді, бұл оның барлық жолының   - ін құрайды. Ол тағы қанша метр жол жүру тиіс




Керемет
Тамаша

Жұлдызшы

Оқулық
Плакат



Оқулық

Оқулық


Сабақтың соңы
5 мин

«Ойлан – жұптас – талқыла» стратегиясы
Айтылым;

  • Тапсырманы түрлі түсті қағаз дөңгелектермен орында. № 7 есеп

Осындай өрнек жасау керек деп ойла. Дөңгелекті қанша бөлікке бөлу қажет екендігін ойлан. Саған қанша және қандай түсті дөңгелектер қажет?

Дөңгелекті 10 бөлікке бөлеміз
3 дөңгелек қажет: қызыл, сары, күлгін
Үйге тапсырма: 145 бет 9 есеп

«Ойлан – жұптас – талқыла» стратегиясы
Айтылым;

  • Тапсырманы түрлі түсті қағаз дөңгелектермен орында. № 7 есеп

Осындай өрнек жасау керек деп ойла. Дөңгелекті қанша бөлікке бөлу қажет екендігін ойлан. Саған қанша және қандай түсті дөңгелектер қажет?

Дөңгелекті 10 бөлікке бөлеміз
3 дөңгелек қажет: қызыл, сары, күлгін

Тамаша

Оқулық




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет