Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: күрделі құрамды теңдеуді шешу
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: теңдеу және оны шешу тәсілдерін қайталау.есепті теңдеу құру арқылы шығаруға оқушыларды дағдыландыра түсу.
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: кесте, қима суреттер.
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: күрделі теңдеу бойынша тапсырма беру.
15+9+х=30
24+х=30
Х=30-24
Х=6
15+9+6=30
30=30 тура теңдік шықты ма? Тура теңдіктің екі бөлігін де нөлден өзгеше сандарғабөлгенде тура теңдік шығады дауге болады ма? Берілген теңдіктерді тура санды теңдіктере айналдыратын әріптің мәнін табу керек болса онда теңдіктерді теңдеу деп атауға болады. Теңдеу дегеніміз-құрамына енетін әріпті мәнін табу керек болатын теңдік. Теңдеулерді шеш. 35+23+х=
100х-
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: көбейту мен бөлу амалдары бар өрнектердің мәнін табу
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: көбейту мен бөлу амалдары бар өрнектердің мәнін табатын есептер шығаруға үйрету.
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: кеспе суреттер
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ:
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: көлемдер арасындағы тәуелділік
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік:
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: үйдің суреттері.
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ:
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні: Бердіқұл Нұралы
Тақырыбы: Көбейтудің орын ауыстырғыш және сәйкестілік қасиеттері.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: көбейтудің орын аустырғыш және сәйкестілік қасиеттері туралы үйрету. Есептер шығарту.
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: . Есептеудің қалай орындалғанын түсіндір.х 87 612 х 81 464
3 4
262 836 325 856 т.с.с.
№ 3. Дөңгелектерге жазылған сандардың арасынан карточкадағы барлық сандарға бөлінетінін тап. Сәйкес теңдіктерді жаз.
(300); 24 000 : 300 = 80 36 000 : 300 = 120 12 000 : 300 = 40 27 000 : 300 = 40
Ш: 309 – (108 + 47) = 154 (км) Ж: арақашықтығв 154 км тең.
Ш: 50 км – (18 км + 17 км) = 15 км Ж: арақашықтығы 15 км тең.
№ 6. Жұппен жұмыс.Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.
89 м2 = 10 000 см2 98 203м = 98 км 203м 63 км2 = 1 000 000м2 т.с.с.
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні: Бердіқұл Нұралы
Тақырыбы: күрделі құрамды теңдеу шешуді үйрету..
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: есепті теңдеу құру арқылы шығару қабілетін қалыптастыру,есептеу дағдысын жетілдіру
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: а)Жәшікте бірнеше килограмм алма болды. Жәшіктен 8 кг алма алынғаннан кейін, онда тағы 13 кг алма қалды.Бастапқы жәшікте неше килограмм алма болған? Шешуі:х-8=13 13+8 х=21 21-8=13 Жауабы: бастапқы шәшікте 21 кг алма б)Айғаным 3 қорап айран мен 64 теңге тұратын бір нан сатып алды.Барлық қорап айран неше теңге тұрады?Сызбаға қарап,теңдеу құрастыр.
Х х х 64 теңге
514 теңге.Суреттен параллель және перпендикуляр түзулер мен кесінділерді тап. Оқушылар өз бетінше орындай отырып дұрыс-бұрыстығын тексереді. Куб мәндерін есепте. 8 -506= 9-67 0 94 857-9 10- 534= 2+4 000 10 009-8 Б Есепке нұсқау. 1- машина 1 доп+2 текше 1 машина+ 1 текше 2 доп 1 машина 1 доппен және 2 текшемен алмастырамыз,сода: 1 доп+ 2 текше +1 текше 2 доп,әр бөліктен бір –бір допты алып тастайсыз: 3 текше 1 доп.Есептің бастапқы шарты бойынша, 1 машина 3 текше+ 2 текше, яғни, 1 машина 5 текше
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: жазбаша және ауызша есептеп үйрену
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: сандарды қосу және азайтудың ауызша есептеу тәсілдерін орындауға үйрету; есептеу тәсілдерін жетілдіру.
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: түсіндіру, еске түсіру, қайталау.
№ 2. Есептеулердің қалай орындалғанын қара. Есептеу тәсілдерін салыстыр.
+ 459 + 1459
Көп таңбалы сандарды қосу кезінде бірліктерді бірліктердің, ондықтарды ондықтардың, жүздіктерді жүздіктердің, мыңдықтарды мыңдықтардың астына, тағы сол сияқты жазады. Бірліктерді бірліктермен, ондықтарды ондықтармен, жүздіктерді жүздіктермен, мыңдықтарды мыңдықтармен, тағы сол сияқты қосады.
128 5128
587 6587
№ 2(ә). Азайту.
Көп таңбалы сандарды азайту кезінде бірліктерді бірліктердің, ондықтарды ондықтардың, жүздіктерді жүздіктердің, мыңдықтарды мыңдықтардың астына, тағы сол сияқты жазады. Бірліктерден бірліктерді, ондықтардан ондықтарды, жүздіктерден жүздіктерді, мыңдықтардан мыңдықтарды, тағы сол сияқты азайтады.
∙ 10 ∙ 10∙ 10
– 7 1 3 – 4 2 7 1 3
3 5 2 1 9 3 5 2
3 6 1 2 3 3 6 1
. Жан – жақты талқылана отырып, түсіндіріп шығару.
Жаңа сабақты пысықтау: Есеп шығару:
№ 4. Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр және оны шығар.
Пошташы 2 күнде неше хат алды? 1 000 + 800 = 1 800 (х)
Пошташы үшінші күні неше хат алды? 2 400 – 1 800 = 600(х)
Пошташы үшінші күні хаттар бар неше бума алды? 600 : 100 = 6 (б)
№ 4(ә) өздік жұмыс.
40 : 4 + 8 ∙ 7 ә). 40 ∙ 4 + 8 7 б). 8 ∙ 7 – 40 : 4 в). 8 ∙ 7 – (40 – 4)
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні: Бердіқұл Нұралы
Тақырыбы: қосу мен азайтуы бар 2-3 амалды өрнектердің мәнін табу
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: көп таңбалы сандарды ауызша есептеуді орындауға үйрету; есептеу дағдыларын жетілдіру; есеп шығаруды меңгерту. Қосу сен азайтуы бар өрнектердің мәнін табуға үйрету.
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: . Есептеудің қалай орындалатынын түсіндір
48 000 + 5 000 = 48мыңд. + 5 мыңд. = 53 мыңд. = 53 000.
№ 2. Тапсырманы уақытпен орындайды, соңынан қалай орындағандарын түсіндіреді.
853 457 – 3 000 – 50 – 7 = 850 400 65 000 + 5 000 = 60 000
№ 3 ауызша орындалады.
№ 4. Түсіндіріп шығару.
А – 18м 1). 18 : 6 = 3(м) - ені
В - ?, 1 бөлік 2). (18 + 3) ∙2 = 42(м) - периметрі
6 3). 42 : 7 = 6 (орам) керек.
Р : 7 - ? орам
№ 4(ә). Шығару үшін килограмды центнерге айналдыруды еске түсірген жөн.
12ц = 1 200кг 15ц = 1 500кг
1200 : 3 = 400(кг) – 1 машинада
400 + 100 = 500(кг) – 1 машинаға тиейді
1 500 : 500 = 3(м) – қажетті.
Ү. Жаңа сабақты пысықтау: Есеп шығару:
№ 5. Есеп шығару.
Ш: 22 см ∙ 10см – 25 см2 = 220 см2 – 25 см 2 = 195 см2 Ш: 195 см2 ақ түсті қағаз бөлігі.
№ 7. Өздік жұмыс. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте: а). ц және кг; ә) т,ц, және кг.
12 550кг = 125ц 50кг 12 550кг = 12т 5ц 50кг т.с.с.
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: Геометриялық фигуралар.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: оқушылардың геометриялық фигуралар туралы білімін, геометриялық фигуралардың периметрін және ауданын есептеу тәсілдерін жетілдіру
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: сызба, геометриялық фигуралар.
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: Ауызша жұмыс. а). Фигураларға қара. Аттарын ата.
ә) Ауызша есептеулер. 1. Сөйлемнің қайсысы дұрыс?
А). Тіктөртбұрыштың ауданы – бұл оның қабырғаларының ұзындығының қосындысы.
Ә). Тіктөртбұрыштың периметрі – бұл оның өзіне сыйғызатын аудандар бірлігінің саны.
Б). Шаршының периметрін табу үшін оның қабырғасын 4 есе арттыру керек.
Ү. Сабақтың тақырыбымен жұмыс.
1). № 1. Ауызша орындау. 12 ∙ 1 = 12 1000 : 1 = 1000 700 : 1 = 700
2). Геометрияның даму тарихынан үзінді: «Геометрия» сөзі грек тілінен шыққан. «Гео» - жер, «метео» - өлшеймін. «Геометрия» Ежелгі Мысырда біздің дәуірімізге дейін 2000 жылға жуық бұрын, яғни 4000 жыл бұрын туған. Египет перғауыны әрбір мысырлыққа азғантай жер бөліп берген, олар перғауынға жер үшін салық төлеп отырған. Бірақ Ніл өзені ылғи тасып, жер телімдерін басып қала бергеннен кейін, перғауын жер телімін қаншалықты кішірейіп қалғанын, соған сай енді қанша салық салу керектігін білу үшін жер өлшегіштерді жіберіп отырды. «Геометрия» Мысырда осылай туып, одан басқа елдерге тараған.
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: уақыт бірліктері
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: балаларды массаның жаңа өлшем бірліктері – тонна және центнермен таныстыру; массаныңөлшем бірліктерінің арасындағы қатынасты қойып беру және массаның өлшем бірліктерінің кестесін құрастыру
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: . түсіндіру, еске түсіру, қайталау.
Сендер массаның қандай өлшемдерін білесіңдер? Біздің сабақтың тақырыбы: «Массаның өлшем бірліктері. Тонна. Центнер».
2.Ауызша есептеу.
А). Сандарды оқыңдар: 589, 45 879, 4 587 123 300, 100 258 400, 400 205, 100 320 567.
Ә). 23 699-дан 23 704-ке, 67 998-ден 68 006-ға, 4 089-дан 4 094-ке дейін санаңдар.
№ 1. Сандарды оқы. Ауызша. 1 т
∙ 10
1 ц
∙ 100
№ 2. 1 кг
∙ 1 000
1 г
Т – тонна
Ц – центнер
КГ – килограмм
Г - грамм
|
1 т = 10 ц 1 ц = 100кг
1 т = 1 000кг 1 кг = 1 000г
|
1 т = 10 ц = 1 000кг = 1 000 000г
1 ц = 100 кг = 100 000г
|
№ 2 (ә). Өсу реті бойынша орналастыр:
5 001г, 783 ц, 2 т 5 ц, 3 015кг, 3 т 1 ц,
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: сандық және әріптік өрнектің мәнін табу
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: санды және әрітік өрнектер туралы түсінік қалыптастыру. Әріпті теңдіктерді құру, оқу және жазуымен таныстыру, оларды бір-бірінен ажыратуға үйрету.
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: дидактикалық матералдар
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: өрнектер: а+2
2+2 10а әріпті
10-2 санды с+5 өрнектер.
7-5 өрнектер а+0
10-0
Әріпті өрнектің мәнін бірден таба алмаймыз.
10-а
А=2 болғанда 10-2=8
Санды өрнектерді оқы.мәндерін тап:
4+2=6 8+2=10 3+3=6
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады ма?
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: көлемдер, ұзындық бірліктері,кг,гр,тонна
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: оқушының білім-білік дағдыларын қалыптастыра отырып, ұзындық жаңа өлшем бірліктері-килограммен таныстыру, массаның өлшем бірліктерінің арасындағы қатынасты қойып беру және ұзындық өлшем бірліктерінің кестесін құрастыру, атаулы сандармен есептеуді орындау дағдыларын дамыту.
Түзетушілік: дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: кестелер, карточкалар
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік?
Жаңа сабақ: көлемдер, ұзындық бірліктері. Көлемді килограмм, грамм, тоннамен өлшейді. Ұзындықты-сантиметр, метр, километрмен өлшейді. Өлшем бірліктерді өрнектеу. Көрсетілген өлшем біоліктерін өрнекте. 604 кг. 1604 кг, 12604кг, 5907кг. Есепті шығару: 1тәсіл. 420+340
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: Масса бірліктері
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: Масса және оның бірліктерін таныстыру, ажырата білуге үйрету
Түзетушілік: оқушының ақыл ойының математикалық стилін, интеллектуалдық және ерік пен жігерге қатысты сапаларын дамыту. дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан-жақты дайындауды жүзеге асыру. сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: кесте, қималы карточкалар
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік? Көлемдер, ұзындық бірліктері.
Жаңа сабақ: бүгінгі сабақта дүкенге барамыз(дүкен суреті) таразы, қант, алма, сәбіз, қызанақ. Дүкенде сатушылар нені қолданады?-таразы. Масса бірліктері-тонна,центнер, килограмм, грамм. Есіңе сақта! 1т-10ц, 1т-1000кг, 1ц-100кг, 1кг-1000, 1т-10ц-1000кг-1000000г, 1ц-100кг-100000. 1 стақан балмұздақтың массасы: 100г,100кг,100ц. Пакеттегі ұнның массасы 2г.2кг.2ц. 1 қап картоптың массасы 50кг.50ц.50т
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады ма?
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: Бұрыш. Бұрыш түрлері
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: Бұрыш туралы түсінік беру. Бұрыш түрлерімен таныстыру.
Түзетушілік: оқушының ақыл ойының математикалық стилін, интеллектуалдық және ерік пен жігерге қатысты сапаларын дамыту. дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан-жақты дайындауды жүзеге асыру. сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: кесте, қималы карточкалар
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау: өткен сабақта қандай тақырып өттік? Геометриялық фигуралар. Геометриялық ++
Жаңа сабақ: Бұрышты әр түрлі құралдар немесе қағазды бүктеп көрсетемін.
Сергіту сәті
ә) Оқулықпен жұмыс. 1. 1-сурет бойынша нүкте, сәуле, бұрыш терминдері енгізіледі.
2. Кеңістіктегі орны бойынша нүкте, сәуле, бұрышты анықтау. 3. Геометриялық фигураларды бір-бірінен ажырата біл
Сабақты бекіту: Бүгін не өттік? Бүгін не білдік? Сабақ ұнады ма?
Сабақ жоспары:
Аты жөні:
Тақырыбы: Үшбұрыш. Үшбұрыш түрлері.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақ мақсаты:
Білімділік: Тіктөртбұрыштың қасиеттерімен (қарама-қарсы қабырғалары параллель, барлық бұрыштары тік) таныстыру; параллель және перпендикуляр түзулерді салу дағдыларын бекіту; тіктөртбұрыштың ауданын, периметрін және тік бұрышты параллелепипедтің периметрі мен ауданын табу.
Түзетушілік: оқушының ақыл ойының математикалық стилін, интеллектуалдық және ерік пен жігерге қатысты сапаларын дамыту. дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуын қадағалау.
Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан-жақты дайындауды жүзеге асыру. сабақта дұрыс отыруын, мұғалімді мұқият тыңдауға, партада дұрыс отыруға тәрбиелеу.
Көрнекілектер: кесте, қималы карточкалар
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу. Тыңда сұрақ қоямын!
Қазір қай мезгіл?
Бүгін қай күн?
Бүгін аптаның қай күні?
Өткен сабақты қайталау:
Жаңа сабақ: . түсіндіру, еске түсіру, қайталау.
№ 1. Тіктөртбұрыш пен шаршының қасиеттерін есіңе түсір. Тіктөртбұрыш туралы не білесің?
А В F G L M S P
C D E J N H O T
№ 1(ә). Тапсырмадағы фигураларға қара және сұрақтарға жауап бер:
- Қай қабырғалар параллель? Бұл қабырғалар өзара тең бе?
- қай қабырғалар перпендикуляр? Олар өзара тең бе? Қорытынды жаса.
№ 1(б). Төртбұрыштардың қайсысы тіктөртбұрышқа жатады?
1 2 3 4 5
Достарыңызбен бөлісу: |