Мерзімі «_____» ___________
Сыныбы ___________
Пәні ___________________
Сабақ жоспары: Біздің мектеп. Біздің сынып.
Сабақтың мақсаты:
а) Білімділігі: Қазақ тілінде сауатты сөйлеу мақсатында екпін қойып оқуды меңгерту. Сыныптағы атаулармен таныстыру. Мектеп, сынып туралы әңгімелеу. Сөйлесім әрекеттері арқылы оқушылардың сөйлеу қабілетін жетілдіру. Ол әрекеттерді жүйелі түрде қолдану. Практикалық жұмыстарға мейлінше көп көңіл бөліп, тілдесім әрекетіне жетелеу.
ә) Дамытушылығы: Оқушылардың байланыстырып сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Берілген материалдарды өмірдегі жағдайлармен салыстыра, байланыстыра отырып, тілдесім әрекетін жандандыру. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін күшейте түсу. Грамматикалық тақырыптарға көп көңіл бөлу.
б) Тәрбиелігі: Оқушылардың адамгершілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ –жауап, түсіндірмелі талдау, әңгімелеу.
Пәнаралық байланыс: Орыс тілі
Сабақтың көрнекілігі: Карточкалар.
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі. I.Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Отырыңдар. Бүгін кім кезекші? Сабақта кім жоқ? Үйге қандай тапсырма берілді? II.Үй тапсырмасын тексеру. Сабақтың мақсаты мен барысымен таныстыру.
ІІІ. Жаңа сабақ.
Жаңа сабақ тақырыбымен таныстыру, мақсатын қою.
Жаңа сөздермен таныстыру.
Сөздікпен жұмыс
Біздің- наш мектеп - школа
Сынып-класс оқу құралдары - школьные принадлежности
Кітап-книга сабақта - на уроке
Дәптер-тетрадь сызғыш - линейка
Күнделік- дневник сөмке - сумка
интерактивті тақта – интерактивная доска жарық-светлый
дәрісхана- аудитория
1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мәтін ішіндегі етістіктерді теріп жаз.
Біздің сыныпта отыз екі оқушы оқиды. Озат жеті оқушы, төрт пен беске оқитын он төрт оқушы бар. Оқушылар бір-бірін сыйлайды, тыңдайды.
Сыныптың дәрісханасы төртінші қабатта орналасқан. Дәрісхананың іші кең, таза, жап-жарық. Дәрісханада он алты парта, мұғалімнің үстелі, гүлдер бар. Біздің сынып бізге өте ұнайды.
2-тапсырма. Сөйлемдерді дұрыс құрастыр.
1. Дәптер, сурет дәптері, жатыр, партада, қалам. 2. Дәрісханада, отыр, оқушылар. 3. Мұғалім, біздің, әдемі, өте, адам. 4. Сынып, қабатта, орналасқан, төртінші. 5. Тәртіпті, оқушылар, өте. 6. Ертең, болады, сабақ, алты.
3-тапсырма. Сурет бойынша бірнеше сөйлем құрастыр.
4-тапсырма. Мақалды оқып, жаттап ал.
1. Білекті бірді жығар, 2. Тіліңмен жүгірме, біліміңмен жүгір.
Білімді мыңды жығар
5-тапсырма. Сөйлесуді жолдасыңмен оқы.
- Нұрлан, бүгін сен кезекшісін. Тақтаны сүртіп, парталарды дұрыста.
- Жақсы, Тимур. Сен суды ауыстыршы.
- Нұрлан, мұғалімнің үстелі шаң, үстін сүрт.
- Тимур, сен гүлдерге су құйдың ба?
- Иә, құйдым.
- Нұрлан, біздің сынып сабаққа дайын.
IV. Қорытынды
1. Сонымен бүгінгі сабақта қандай тақырыппен таныстық?
2. . Қандай жаңа сөздермен таныстық?
3 Сабақ ұнады ма? Ұнамаса немен ұнамады?
V. Бағалау
Оқушыларды білім деңгейлеріне байланысты бағалау.
VI. Үй тапсырмасы. Жаңа сөздер жаттау. 175-бет 3-тапсырма
Пән мұғалімі: Омарова Ж.А ____________
Достарыңызбен бөлісу: |