Сабақтың тақырыбы: Алғашқы ұстаз. Алғашқы қоңырау. Ғафу Қайырбеков



бет1/2
Дата11.01.2022
өлшемі0,53 Mb.
#110925
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
М-31 Сабитбекова Камшат әдебиеттік оқу 3-сынып 23.02.21


КҮНІ: 23.02.21

Машықкердің аты-жөні: Сабитбекова Камшат Дулатовна

Сынып: 3

Пән: Әдебиеттік оқу

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Алғашқы ұстаз. Алғашқы қоңырау. Ғафу Қайырбеков.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.9.1 - шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар: Шығарманың мазмұнына сәйкес әдеби кітаптардан ақпаратты қалай іздеу керектігін үйрену

Оқушылардың басым бөлігі: Негізгі ойды анықтай алады.

Кейбір оқушылар: Өлеңді қара сөзбен айта алады

Жетістік критерийлері

  • өлеңнің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

  • шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

  • берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика ж/е терминология

Алғашқы қоңырау – Первый звонок – First call



Қоңырау – звонок – bell

Білім – образование – education

Мектеп – школа – school

Ұрпақ – поколение – generation

Диалог/жазылым үшін пайдалы сөз тіркестері:

  • «Алғашқы қоңырау» өлеңінің негізгі ойы қандай?

Құндылықтарды дарыту

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және жұппен жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, орыс тілі, қазақ тілі.

АКТ қолдану

Презентация, бейнесабақ, оқулық.

Алдыңғы білімдер:

Хан Абылай. Хан Абылайдың атандың. Бұқар Жырау.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекет

Ресурстар

І. Ұйымдастыру кезеңі

1 мин



1 мин

1 мин


2 мин


  • Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал туғызу.

  • Сәлеметсіздер ме, балалар!

  • Балалар бүгінгі біздің сабағымызды бастау үшін әрбір мемлекеттің елі сияқты амандасып көрейік.

Мақсаты: Оқушыларды сабаққа ынталандыру, ынтымақтастық атмосферасын құру.

  • Психологиялық ахуал тудыру: «Сәлемдесу» әдісі.


Африка елі:



Қытай елі:



Қазақ елі:


  • Жарайсыңдар, оқушылар!

  • «Көңіл-күй смайликтері» тренингі.


Мақсаты: Балалардың көңіл-күйін орнықтыру.

  • Ал, енді сендердің көңіл-күйлерінді анықтау үшін, алдарыңда жатқан 3 смайликтердің арасынан өздерінің көңіл-күйлерінді сипаттайтын смайликті көрсетіңіздер.

  • Жарайсыңдар, оқушылар! Барлықтарыңыздың көңіл-күйлерін жақсы екен, осы жақсы көңіл-күймен сабағымызды жалғастырайық!




  • Сынып ережесін есе түсіру.

  • Балалар, сынып ережесін еске түсірейік.


Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!



  • Жарайсыңдар, оқушылар!



  • Қане, балалар өткен сабақта қандай тақырыпты өткеніміздіді еске түсірейк.




  • Өткен тақырыпты пысықтау. «Кубизм» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау.

  1. Суретте. Хан Абылайды суретте.

  2. Салыстыр. Бұқар жырау мен Абылай ханды салыстыр.

  3. Зертте. Абылай хан кімнен тәлім тәрбие алды?

  4. Қолдан. Абылай туралы ел адамдары не дейді?

  5. Дәлелде. Абылайдың өз елін басқара алатын хан екенін дәлелде.

  6. Талда. Өлеңнің тақырыбын анықта, негізгі ойды тап.

Дескриптор: Білім алушы.

  • Абылайханның азан шығарып қойған атын айтады, Кімнен тәлім тәрбие алғаны туралы айта алады.

  • Өлеңнің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

  • Мәтінге сүйеніп, Абылай ханға мінездеме бере алады

  • Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет