Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика
|
Мектеп: Гродеково орта мектебі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бұрыштүрлері. Көпбұрыштар
|
Күні:10.01.2019 ж
|
Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева
|
Сынып: 2 «А»
|
Қатысқандар: 16
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
2.3.1.1.Бұрыштардың түрлерін ажырату жəне атау (тік, сүйір, доғал); тікбұрыштың, шаршының, тікбұрышты үшбұрыштың маңызды ерекшеліктері.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Тең жиындар сөзінің ұғымын түсінеді;
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады;
|
Бағалау критерийлері
|
Бұрыштардың түрлерін ажыратуды және атауды үйренеді;
Тікбұрыштың, шаршының, тікбұрышты үшбұрыштың маңызды ерекшеліктерін түсінеді;
|
Тілдік мақсат
|
Көпбұрыш
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
Не себепті......деп ойлайсыз
1. Жиынды бейнелеу үшін қандай сызба қолданылады?
2. Жиынды қандай әріппен белгілейді?
3. Жиын элементтерін қандай әріппен белгілейді?
|
Алдыңғы оқу
|
Жиындар
|
Ишара
|
Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;
Сары- көмек қажет, түсінбедім.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт есебі
|
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
|
ресурстар
|
Басы
|
«Шаттық шеңбер»
Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.
Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.
|
Сары,
қызыл,
жасыл, житондар
|
Ортасы
|
Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.
1-тапсырма: «Анықта» ТЖ
Дескриптор:
1. Берілген тапсырмаларды топта талқылайды;
2. Иллюстрацияға сүйеніп деректер жинағын жүргізеді;
3. Берілген бұрыш түрлерін ажыратады, атайды;
5.Бір-біріне түсіндіреді, жұмыстарын бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»
2- тапсырма: « Қолдан» ТЖ
Дескриптор:
1. Қағазды қолданып бұрыштарды моделдейді;
2. Бейнеленген фигураларды анықтайды;
3.Мәліметтерді үлгі бойынша жүйелеп жинақтайды;
4. Бір-бірін тыңдап, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
Сергіту сәті
3- тапсырма: ӨЖ «Есепті шығар»
Дескриптор:
1. Есептің шартын қысқаша жазады немесе сызбасын сызады;
2. Есептің шешуін өрнектеп жазады;
3 Жауабын табады, бір-бірінің есептерін тексереді;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
4- тапсырма: ҰЖ «Есепті шығар»
Дескриптор:
1. Есептерді жазбаша жазылуы бойынша шығарады;
2. Бір-бірінің жауаптарын тыңдап, қателерін түзейді;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
5- тапсырма «шамаларды салыстыр» ЖЖ
Дескриптор:
1. Берілген есепке қарап мәлімет жүргізеді;
2. Деректерді жүйелеп шамаларды салыстырады;
3. Есептің мәнін табады;
4.Бір-бірін толықтырады;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
|
Бейджик
тер
Іс-қимылмен көрсетеді
|
Соңы
|
Үй тапсырмасы: 7-бет № 4
Кері байланыс: «Білім ағашы»
|
Білім ағашы парақ
шасы стикер
|
Қосымша мәліметтер
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.
Барлық оқушылар орындай алады:
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.
|
Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика
|
Мектеп: Гродеково орта мектебі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Көпбұрыштың түрлері. Шаршының жəне тіктөртбұрыштың қасиеттері
|
Күні:14.01.2019 ж
|
Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева
|
Сынып: 2 «А»
|
Қатысқандар: 16
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
2.3.1.1. Бұрыштардың түрлерін ажырату жəне атау (тік, сүйір, доғал); тікбұрыштың, шаршының, тікбұрышты үшбұрыштың маңызды ерекшеліктері.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Бұрыштардың түрлерін атай алады;
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады;
|
Бағалау критерийлері
|
Бұрыштардың түрлерін ажыратуды және атауды үйренеді;
Тікбұрыштың, шаршының, тікбұрышты үшбұрыштың маңызды ерекшеліктерін түсінеді;
|
Тілдік мақсат
|
Көпбұрыш түрлері
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
Не себепті......деп ойлайсыз
1. Бұрыш дегеніміз не?
2. Бұрыштың төбесі қандай әріптермен белгіленеді?
3. Көпбұрыш дегеніміз не?
|
Алдыңғы оқу
|
Бұрыш түрлері. Көпбұрыштар
|
Ишара
|
Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;
Сары- көмек қажет, түсінбедім.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт есебі
|
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
|
ресурстар
|
Басы
|
«Шаттық шеңбер»
Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.
Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.
|
Сары,
қызыл,
жасыл, житондар
|
Ортасы
|
Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.
1-тапсырма: «Анықта» ТЖ
Дескриптор:
1. Берілген тапсырмаларды топта талқылайды;
2. Иллюстрацияға сүйеніп деректер жинағын жүргізеді;
3. Берілген бұрыш түрлерін ажыратады, атайды;
5.Бір-біріне түсіндіреді, жұмыстарын бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»
2- тапсырма: « Кім зерек?!» ТЖ
Дескриптор:
1. Тіктөртбұрыштарды атайды;
2. Бейнеленген фигураларды анықтайды;
3.Мәліметтерді үлгі бойынша жүйелеп жинақтайды;
4. Бір-бірін тыңдап, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
Сергіту сәті
3- тапсырма: ӨЖ «Сөйлемді аяқта»
Дескриптор:
1. Берілген сурет бойынша фигураның өзгерісін анықтайды;
2. Себебін айтып, түсіндіреді;
3 Берілген сөйлемді аяқтап айтады;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
4- тапсырма: ҰЖ «Анықта»
Дескриптор:
1. Ені бірдей тіктөртбұрыштарды атайды;
2. Ұзындығы бірдей тіктөрбұрыштарды атайды;
3. Дәптерге сызып көрсетеді;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
5- тапсырма «Сәйкестендір» ЖЖ
Дескриптор:
1. Берілген есепке қарап мәлімет жүргізеді;
2. Деректерді жүйелеп фигураларды сәйкестендіреді
4.Бір-бірін толықтырады;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
|
Бейджик
тер
Іс-қимылмен көрсетеді
|
Соңы
|
Үй тапсырмасы: Көпбұрыш сызу
Кері байланыс: «Білім ағашы»
|
Білім ағашы парақ
шасы стикер
|
Қосымша мәліметтер
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.
Барлық оқушылар орындай алады:
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.
|
Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика
|
Мектеп: Гродеково орта мектебі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Фигуралар салу.
|
Күні:15.01.2019 ж
|
Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева
|
Сынып: 2 «А»
|
Қатысқандар: 16
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
2.3.2.1. Фигураның орны, бағыты жəне қозғалысы туралы нұсқаулық бойынша нүктелік қағазға геометриялық фигураларды, кесінділер мен түзулерді сызу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Бұрыштардың түрлерін атай алады;
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындай алады;
|
Бағалау критерийлері
|
1. Фигураның орны, бағыты жəне қозғалысы туралы түсінеді;
2.Нұсқаулық бойынша нүктелік қағазға геометриялық фигураларды, кесінділер мен түзулерді сызып үйренеді;.
|
Тілдік мақсат
|
Фигура
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
Не себепті......деп ойлайсыз
1. Бұрыш дегеніміз не?
2. Бұрыштың төбесі қандай әріптермен белгіленеді?
3. Көпбұрыш дегеніміз не?
|
Алдыңғы оқу
|
Көпбұрыштың түрлері. Шаршының жəне тіктөртбұрыштың қасиеттері
|
Ишара
|
Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;
Сары- көмек қажет, түсінбедім.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт есебі
|
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
|
ресурстар
|
Басы
|
«Шаттық шеңбер»
Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.
Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.
|
Сары,
қызыл,
жасыл, житондар
|
Ортасы
|
Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.
1-тапсырма: «Түсіндір» ЖЖ
Дескриптор:
1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды;
2. Иллюстрацияға сүйеніп деректер жинағын жүргізеді;
3. Берілген бұрыш түрлерін ажыратады, атайды;
5.Бір-біріне түсіндіреді, суретті аяқтайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»
2- тапсырма: « Өлше» ҰЖ
Дескриптор:
1. Кесінділерді өлшейді;
2. Берілгеннен 2 см қысқа кесінді сызады;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
Сергіту сәті
3- тапсырма: ТЖ «Бұрыштарды ата»
Дескриптор:
1. Берілген сурет бойынша бұрыштарды анықтайды;
2. Сүйір және доғал бұрыш сызады;
3 Бір-бірін толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
4- тапсырма: ӨЖ «Есепте»
Дескриптор:
1. Карточкаларды пайдаланып өрнектер құрастырады;;
2. Тиімді тәсілмен есептейді;
3. Өрнектің мәнін табады;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
6- тапсырма « Есептерді шығар» ҰЖ
Дескриптор:
1. Берілген есептің сызбасын сызады;
2. Шешуін өрнек түрінде жазады;
4. Жауабын табады;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
|
Бейджик
тер
Іс-қимылмен көрсетеді
|
Соңы
|
Үй тапсырмасы: 11-б. №5
Кері байланыс: «Білім ағашы»
|
Білім ағашы парақ
шасы стикер
|
Қосымша мәліметтер
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.
Барлық оқушылар орындай алады:
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.
|
Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------
Сабақ: математика
|
Мектеп: Гродеково орта мектебі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бұрышжәне фигура салу
|
Күні:16.01.2019 ж
|
Мұғалімнің аты: Қ.С.Алимбаева
|
Сынып: 2 «А»
|
Қатысқандар: 16
|
Қатыспағандар:
|
Достарыңызбен бөлісу: |