САБАҚ:
|
Мектеп: №28 жалпы орта мектеп
|
Күні: 11.10.2017ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жуманова М.Қ
|
СЫНЫП: 5 «А»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер
Сабақтың тақырыбы: Бесікке салу
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: (Т/А1.Болжау)
|
5.Т/А1.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау
|
Сабақ критерий:
|
Барлық оқушылар орындай алады: Иллюстрациялар арқылы тірек сөздерді табады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Иллюстрациялар арқылы тірек сөздер табады, сөйлем құрайды.
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Иллюстрациялар арқылы тірек сөздер табады, сөйлем құрайды. Мәтінді жүйелі етіп, әңгімелей алады, тақырыпқа сай болжайды.
|
Құндылықтарға баулу
|
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы құндылығын арттыру
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: Орфоэпиялық нормаға сай сөйлейді. Сөздердің лексикалық мағынасын түсінеді.
|
Сөздік қорларын молайту
|
Көнерген сөздер , біріккен сөздер, қос сөздер мен сөз тіркестерін орынды қолданады.
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Шілде суы, ит көйлек, таңдайы тақылдау, бесіктой, шілдехана, қырқынан шығару.
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Туыстық атаулар, бөпеге тілек, бала, бесікке бөлеу, атаның бата беруі, той, балаңыздың бауы берік болсын.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
1.Шілдехана қай кезде тойланады?
2.Қырқынан шығару дегенді қалай түсінесің?
3.Бесікке баланы қай кезде салады?
4. Қазақтың жаңа туған сәбиіне байланысты қандай ырым- тыйым сөздерді білесің?
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, әдебиет
|
Алдыңғы оқу
|
«Балаға ат қою» тақырыбының маңыздылығы
|
Жоспар
|
Жоспарланған кезеңдері
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы 5 мин
|
Шеңбер жасап, бір-бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді. Түстер арқылы топтарға біріктіремін.
|
Топ аттары жазылған парақшалар
|
Сабақтың ортасы 25
|
Суреттерде қандай отбасылық мереке бейнеленгенін айтыңдар. Тірек сөздер бойынша сабақтың не туралы болатынын болжаңдар.
2. «Сұрақтар телпегі» әдісі. Әр оқушы жұбымен параққа тірек сөздерді жазып, телпекке салады. Тірек сөздер суретке қатысты болады.
Дескриптор:
1. Тірек сөздер табады.
2. Тірек сөздерді пайдаланып, тақырыпты болжайды.
Топтық жұмыс
1-топ. Бесік деген не?
2-топ. Бесік неден жасалған?
3-топ. Қырқынан шығару дегенді қалай түсінесің?
4-топ. Бесікке, жаңа туған сәбиге байланысты қандай ырым-тыйым сөздерді білесіңдер?
Сергіту сәті. М. Беспаевтың «Бесік жыры» өлеңін тыңдау
|
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
|
Сабақтың соңы
10 мин
|
Сабақ соңында оқушылардан рефлексия аламын. ҚҚҚ әдісі
Мен үшін құнды
|
Мен үшін қызық
|
Мен үшін қиын
|
|
|
|
Кері байланыс «Лабиринт» әдісі
«Лабиринт» әдісі
(барлығын түсінген оқушы бәйтерекке, жартылай түсінген оқушы орта жолға, түсінбеген оқушы жолдың айрығына стикер жапсырады)
|
Жеке жұмыс
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
| | |
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|