Сабақ тақырыбы: Сөз құрамы Сабақтың мақсаттары: Білімділік



Дата06.02.2022
өлшемі17,59 Kb.
#63467
түріСабақ

Қазақ тілі
2 сынып
Сабақ тақырыбы: Сөз құрамы
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Түбір мен қосымша туралы ұғымдарын кеңейту, сөздік құрамын байыту, байланыстырыа сөйлеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік:Шапшандыққа, ұқыптылыққа, сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс
Сабақтың көрнектілігі: Тірек сызбалар, жұмбақтар, мақал-мәтелдер.
Саақтың жабдығы: Нөмір жазылған, сілтемелер
Сабақтың барысы.
I Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Сыныпты үш топқа бөлу. Ойын шарттарымен таныстыра отырып, әр топқа тапсырмалар беру.

А тобына-сөз құрамы
Б тобына-түбір
В тобына-қосымша
Топтар өз тапсырмаларына дайындалады. Дайындалып болған соң, төмендегі тәртіппен орын алмасады:бір үстелдің басына А-1,Б-1,В-1,тиыны барлар келесі үстел басына А-2, Б-2,В-2, соңғы үстелге А-3,Б-3,В-3 тиыны барлары орын алмасады.
Үстел басына жиналған әр топтың өкілдері өз тақырыптарын айтып шығады. Оқушылар өздерінің орныдарына келеді. Әр бір топтан бір оқушыдан шығып өз тақырыптарын айтып шығады.
А-тобының тірек-сызбасы.
Сөз құрамы

Түбір Қосымша
Бала лар
Оқу шы
Көл шік
Б-тобының тірек-сызбасы.


Түбір сөз

Түбір Қосымша
Заттың аты Сапа аты
Күн Терең


Қимыл атауы Сөздіңмағыналы бөлшегі

Оқы ақылды


В-тобының тірек-сызбасы.
Қосымша
Жұрнақ Жалғау
Сөз мағнасын өзгертеді Сөзбен сөзді байланыстырады

Ән-ші әнді, әнмен


Әр топтан сөйлеген оқушы мұғалім сұрағына жауап беріп отырады. Модульге енген тақырыпқа байланысты оқулықтан жаттығу жұмысын жүргізу.
А тобы: 257 жаттығу сқз түбірін тауып, тиісті белгімен көрсет: кезекші сызғыш үйретіп оқытыды.
Б тобы: 259 жаттығу сөздерге қосымша көшіріп жаз: Орын-дық,теіңз-ші, үлкен-дік, етік-ші, қобыз-шы.
В тобы: 260 жаттығу. Түбір сөзге тұсындағы жалғаулардың тиістісін жалға. Ананың,наурыздың, Мараттың, аспанның,шөлдің.
Әр топтан бір оқушы тапсырманың орындалу барысын айтады.
Сергіту сәті.

  • Қазір балалалар қандай мезгіл? ( Қыс)

  • Олай болса, әр топ қыс туралы жұмбақ ойлап, ішінен түбір және қосымшалы сөзді табамыз.

Енді мақал-мәтелдер ойлап көрейікші
Топпен шығармашылық жұмыс.
А тобы 264 жаттығу.
Суретке қарап шағын әңгіме жазу.
Б тобы 263жаттығу
Сөйлем құрау, сөз құрамына талдау.
В тобы
Ребусты шешу. Сөйлем құрау.
Сабақты қорытындылау мақсатында төмендегі сөз-жұмбақ шешіледі.Тігінен табылған тор көздегі сөзге қосымша жалғап көрейік. Оқушы, оқулық

  • Біз кімбіз балалар? (Оқушымыз)

  • Қандай уәде береміз?

«5» болсын алар бағамыз,
Білімнен бақыт табамыз
Өнер білім көп оқып
Өсе берсін санамыз.
Бағалау.
Үйге тапсырма.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет