Сабақтың тақырыбы Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі



бет1/35
Дата21.04.2023
өлшемі132,68 Kb.
#175112
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35
Байланысты:
көркем еңбек қмж атамұра

      1. сабақ





Бөлім:

Өзім туралы

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі

Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаттары

2.1.1.1 қоршаған ортамен танысу барысында нысандар мен құбылыстардың визуалды сипаттамасын (түс, пішін, өлшем,
фактура) суреттеу және түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Адамның бет әлпеті туралы білетіндерін қайталайды. Түс үйлесімінің не екенін біледі.
Түс пен көңіл күйдің байланысын зерттейді. Түс арқылы көңіл күйді көрсетуді үйренеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастыру сәті

  1. Адамдардың бет әлпеті туралы не білесің?

  2. Адамдар бір-бірінен несімен ерекшеленеді?



Жаңа сабақты түсіндіру
– Біз бүгін адамның бет әлпетін суреттеуді, түстің көңіл күймен байланысын білеміз.
Сабақта электронды қосымшаны қолдануға болады.

Мұғалімнің сұрағына жауап береді.
Сабақ тақырыбын анықтайды.

Бағалау критерийі: адамның ұқсастықтары мен ерекшеліктерін анықтайды.

Оқулық, 6-бет.

Түрлі түсті фломастерлер, түсті қарындаштар.


2-сыныпқа арналған CD-диск.



Ортасы

Оқушылардың қызығушылығын ояту Мұғалім оқушылармен бірге 1-сыныпта адамдардың және өздерінің бет әлпеті туралы білгендерін еске түсіреді. Ол үшін тақтаға бет пішіні әр түрлі үш оқушыны шығарады.


Топтық жұмыс
Нәтижесінде екі қорытынды жасалады:

  1. балалардың қандай ұқсастықтары бар;

  2. ерекшеліктері қандай?

Оқушылар алдымен тақтаға шыққан балалардың бет әлпетінде қандай айырмашылықтар мен ұқсастықтар бар, бет пішіндері қандай екенін айтады. Одан соң үш оқушының бет әлпетіне ғана емес, сондай-ақ тері, шаш, көздерінің түсіне де зейін қояды.

(ҚБ) Бас бармақ. Егер топтағы оқушылар тапсырманы дұрыс орындаса, мұғалім бас бармағын көрсетеді. Ал егер жауаптары дұрыс болмаса, бармағын жантайтады.









Шығармашылық тапсырма
«Мен жер бетіндегі миллиондаған адамның бірімін» немесе «Мен ерекшемін, өзгелерге ұқсамаймын» тақырыбына шағын әңгіме құрастыру.


Адам және оның көңіл күйі Оқулықтың 7-бетіндегі суреттерге назар аударады.

  • Балалардың көңіл күйін қалай байқадың?

  • Суретші әртүрлі көңіл күйді көрсету үшін қандай әсерлегіш құралдарды пайдаланған?



Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау Сергіту сәті
Жаңа ұғымдарды түсіндіру
Сабақтың тақырыбы: Түс және көңіл күй
Түс үйлесімі (түс гаммасы) ұғымын түсіндіру. Тапсырма: әрбір шеңбердің көңіл күйін анықтау.

  • Қай түстер үйлесімі көңілді деп ойлайсың? Ал көңілсізі мен ашулысы қайсы?

Сенің күнделікті көңіл күйіңе қандай түс үйлесімі сәйкес келеді?


Материалды бекіту
Г. Ысмайылованың «Қазақ вальсі» және
«Ақтоқты рөліндегі Ш. Жандарбекова» картиналарын көрсету.

  • Түс арқылы көңіл күйді анықтай алдың ба?

  • Суретші пайдаланған түстерді ата.

Өз бет әлпеттеріне ерекше мән бере отырып, әңгіме құрастырады.

Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.


№1 жұмыс дәптерінің 3–4- беттеріндегі тапсырмаларды орындайды.
Мұғалімнің сұрағына жауап береді.

Толық жауап береді. Картиналарда пайдаланылған түстерді атайды.


№1 жұмыс дәптерінің 5-бетіндегі тапсырманы орындайды.



Дескриптор:

(ҚБ) Бас бармақ


Дескриптор:

  • адамның сырт келбетін бейнелейді;

  • қыз бала мен ұлдың сырты келбетін ажырата алады;

  • құралдарды пайдаланады;

  • адамдардың ұқсастығын анықтайды;

  • түрлі түсті фломастерлер мен қарындаштарды қолданады.

(ҚБ) «Қос шапалақ» тәсілі. Мұғалім дұрыс жауапқа екі рет, дұрыс емес жауапқа бір рет шапалақ ұрады.




Дескриптор:

  • әрбір түс композициясының көңіл күйін анықтайды;

  • палитрада көңіл күйіне сәйкес бояуларды шығарады;

  • жұмыс дәптеріндегі түстік композицияны

салады.

Оқулық, 7-бет.


№1 жұмыс дәптерінің 3–4- беттері.


Оқулық, 8–9- беттер.


№1 жұмыс дәптері.




Соңы Рефлексия

– Бүгінгі сабақтан не үйрендің? Сабақтан алған әсеріңді айтып бер.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет