Білім беру ұйымының атауы
|
№ 209 мектеп-гимназиясы
|
Пәні:
|
Дүние жүзі тарихы
|
Бөлім:
|
ХХ ғасырдың екінші жартысындағы батыс елдерінің даму ерекшеліктері
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сайланбек Калима
|
Күні:
|
09.02. 9А 11.02. 9Ғ 12.02 9Д, 9Ғ
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Неліктен Ұлыбританиядаконсерватизм жаңа консерватизммен ауысты?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
9.3.1.3 мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау;
9.1.2.2 әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау;
9.3.1.4 тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау
|
Сабақтың мақсаты
|
жеке тұлғаның тарихтағы рөлін бағалай отырып, мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Миға шабуыл
Бүгінгі сабақта қандай тақырып талқыланады деп ойлайсыздар?
Сіз ұсынылған суреттерден мемлкет және жеке тұлғаны таныдыңыз ба?
Тақырыпты анықтау және түсіндіру, мақсаттары және Терминдермен жұмыс.
ЕБҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
|
ҚБ
Мадақ
тау
|
Тақырып бойынша үлестірме материал
Қосымша № 3-4
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс
Оқушылар саяси партиялар мен азаматтар арасында ықпал ету үшін, олардың күрес туралы, Екінші дүниежүзілік соғыстан кейін Ұлыбритания экономикасының дамуы туралы толық ақпарат ұсынылады. Терминдерді анықтаумен жұмыс жүргізілуде. Оқушылар жұппен немесе топпен жұмыс жасайды. Содан кейін сынып практикалық жұмысқа көшеді.
ЕБҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау жасау
1-тапсырма
Ұлыбританияның саяси ағымдарының айырмашылығ нажыратуға арналған Венн диаграммасын толтырыңыз
ортақ
тори
Виги
Мұғалім елдің әр түрлі даму сферасындағы жағдайын түсіндіреді, неоконсерватизмге өту белгісін және ел ішіндегі өзгерістердегі жеке тұлғаның рөлін сипаттайды.
Тақырыптық мәтін
1. Экономика
2. Саясат
3. Қоғам
4. Ғылым, мәдениет
Ресурстарды пайдалану, дәлелдер саны: кем дегенде 3, экономика, саясат, қоғам, сапалы қорытынды, постерді қорғау, сөйлеу уақыты.
ЕБҚ оқушыға көмекші карточкалар арқылы тапсырма беру
2-тапсырма
«Ұлыбританияның неоконсерватизмге көшуінің 5 себебі» тақырыбында мәліметтер береді
Экономика
|
Саясат
|
Социум
|
Ғылым, мәдениет
|
|
|
|
|
ЕБҚ оқушыға тапсырма шығарылып беріледі.
Бейнебаян
М.Тэтчердің қызметі туралы бейнебаянды көруге мүмкіндік береді. М.Тэтчердің экономика, саясат және әлеуметтік салалардағы қызметін, әлемдік саясаткерлердің Ұлыбританияның премьер-министрі ретіндегі М.Тэтчер туралы көзқарастары мен пікірлерін сипаттайды.
ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды
|