Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті
|
Мектеп:
|
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: Музыка.Қазақтың киелі домбырасы.І.Жансүгіров «Күйші» поэмасы (үзінді)
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 7 «С»
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Күні:29.01.19.
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Музыка.Қазақтың киелі домбырасы.І.Жансүгіров «Күйші» поэмасы (үзінді)
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.Т4.Повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзіді тыңдау, тақырыбы мен идеясынг талдау.
7.А5.Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру
7.ТБ1.5.Етістіктің шақтары (бұрынғы және ауыспалы өткен шақ ,мақсатты және болжалды кеелер шақ) мен қалау райдың қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарды қолдану.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырады.
Көбі .Етістіктің шақтары (бұрынғы және ауыспалы өткен шақ ,мақсатты және болжалды кеелер шақ) мен қалау райдың қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарды қолданады.
Кейбірі повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдайды.
|
Күтілетін нәтижелер:
|
Қазақ тілінде өзінің қандай бере алады,өзінің қандай әуенді тыңдайтынын ,нені жинайтынын айтады.
|
Жаңа сөздер:
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Классикалық ,дәстүрлі,асыр, халық әндері, халық күйлері.
|
Интерактивті тақта ,қазақтың классикалық музыкасының күйтабағы, тақырыпқа қатысты суреттер мен слайдтар,смайликтер.
|
Оқыту әдістері:
Дереккөздер;
|
Әңгімелеу,түсіндіру,сипаттау, «Шаттық шеңбері», «Еркін сұхбат» айдары, ойбөліс.
Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар,сөздік.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Әнді жалғастыр!»
Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу.
Нұсқаулық: «Сіздерге бір өлеңнің 1 – жолын айтамын, ал сіздер келесі жолын айтасыз, ал келесі көрші топ 3-4 – жолын әнмен жалғастырады. Кейін жүргізуші басқа өлең бастағанда 3 – топ өлеңнің 2 – жолын айтады, ал 4 топ 3-4 жолын айтады. Ойын шеңбер бойынша жалғасады. Соңғы әннің соңы 2 жолын барлық топ орындайды».
1. «Әрқашан күн сөнбесін» (4 жол)
2. «Анашым» (4 жол)
3. «День рождения» (4 жол)
4. «Школный вальс» (4 жол)
5. «Жан досым» (4 жол)
1.Қызығушылық ояту.
«Құттықтау хаттары арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды құттықтау хаттарын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отрады.
|