Н. С. Манаев атындағы жалпы орта мектебінің жоғары санатты биология пән мұғалімі Хилауова Армангүл Амангелдіқызы Қысқа мерзімді сабақ



Дата18.02.2017
өлшемі73,36 Kb.
#10149
Атырау облысы

Құрманғазы ауданы

Н.С.Манаев атындағы жалпы орта

мектебінің жоғары санатты

биология пән мұғалімі

Хилауова Армангүл Амангелдіқызы


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Биология 7 «ә» сынып

Пән мұғалімі :Хилауова А.А.

Сабақтың тақырыбы




Қосмекенділер класы. Кластың жалпы сипаттамасы.Бақаның сыртқы және ішкі құрылысы.Қосмекенділердің тіршілігі. Жылдық тіршілік циклі.Қоректенуі.Көбеюі және дамуы. Қосмекенділердің түр өзгерістері, дернәсілдердің балықтарға ұқсастығы.



Сілтеме

Биология пәнінің бағдарламасы, «биология 7с»оқулық

Слайдтар ,қосымша ресурстар,



Сабақтың мақсаты

Қосмекенділер класына сипаттама бере отырып, бақаның сыртқы және ішкі құрылысы, оның тіршілігі, жылдық тіршілік циклы, қоректенуі, көбеюі және дамуы. Қосмекенділердің түрөзгерістері, дернәсілдердің балықтарға ұқсастығы туралы оқушының өз бетімен меңгеруіне мүмкіндік туғызу


Оқыту нәтижелері

- Қосмекенділер класына сипаттама бере отырып, бақаның сыртқы және ішкі құрылысы, оның тіршілігі, жылдық тіршілік циклы, қоректенуі, көбеюі және дамуы. Қосмекенділердің түрөзгерістері, дернәсілдердің балықтарға ұқсастығы туралы мағлұматтар алады.

-Тапсырмаларды орындауға арналған нұсқаулықтарды қолданады.



Негізгі мақсаттар

-Топпен жұмысты ұйымдастыру

-Оқушылардың қосмекенділер тақырыбы бойынша түсініктерін одан әрі дамыту

-оқушылардың кеңейтілген тапсырмаларды тиімді орындауын жүзеге асыру


Болжамдалған нәтиже

Қосмекенділерідің құрылыс ерекшеліктері,тіршілік әрекеті және көптүрлілігі, көбеюі және дамуы туралы білім қалыптасады.

Сабақтың түрі

Танымдық сабақ

Сабақтың типі

Жаңа технология



Жаңа материалды меңгерту

«Блум» таксаномиясы



Әдіс-тәсілдер

Жаңа форматтағы жеті модуль,өзіндік жұмыс; жұптық жұмыс; интерактивті тақтамен жұмыс; дәптермен жұмыс; кітаппен жұмыс; тест жұмысы,зертханалық жұмыс

Дерек-көздер

Биология 7 сынып, “Қосмекенділердің ішкі құрылысы” таблица, “Бақаның ішкі құрылысы” дымқыл препарат, “Қосмекенділер қаңқасы” макеті

Түйінді идеялар

Қосмекенділер алғаш құрлыққа шыққан жануарлар.Олардың 5000-нан астам түрлері бар.Қазақстанда қосмекенділердің 12 түрі тараған, оның 3 түрі сирек кездеседі.Қазақстан қызыл кітабына тіркелген (2010ж)



Сабақтың кезеңдері

Ресурст ар

(керек жабдықтар)



Оқыту

моделі


Мұғалімнің

іс-әрекеті



Оқушының

Іс-әрекеті



Ұйымдастыру

кезеңі


1-2 мин

«Білім минуты»

5 мин

«Білу»


жүйесі

3 мин

«Түсіну» жүйесі

12 мин

«Талдау» жүйесі

5 мин


Сергіту сәті

1-2 мин
«Қолдану» жүйесі

8 мин

«Жинақтау» жүйесі



3 мин
«Бағалау»

жүйесі


3 мин

Үйге тапсырма

1 мин

Рефлексия



2 мин

Слайдтар,

интерактивті тақта

Жан-жануарлар үні дыбысы

Оқулық, кітап,

суреттер,таблица

қосмекенділер жайлы бейнеролик

Парақша,таблица

Дымқыл препарат

Музыка

Слайдтар,нотбук

Интерактивті тақта

Слайд,АКТ

Бағалау парақшасы

Оқулық &53

Не үйрендік?

Не білдік?


Топқа бөлу

АКТ, топтық жұмыс

Сыни тұрғыдан ойлауға арналған сұрақтар

АКТ, слайдтар

Презинтация

Топтық жұмыс


Зертханалық жұмыс№7


Бақалар биі

Топтық тапсырмалар

Топтық жұмыс


Жұптық жұмыс



Оқушыларды

Түгендеу,назарын сабаққа аудару

Түс таңдау арқылы топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау

Cұрақ:

1.Тыңдап отырған дыбыстар қай жан-жануарлардың дыбыстары?



2.Суда да, құрлықта да тіршілік ететін қандай жануар?

Жаңа сабақтың мазмұнын меңгертуге бағыттау

І топ: Баяндаушы

Тақырыпшалар бойынша баяндау.

ІІ топ: Түсінік беруші

Жаңа терминдерге сипаттама береді

ІІІ топ: Ізденуші топ

Қосмекенділерге байланысты қосымша материал жинау.


Зертханалық жұмыс орындауға тапсырмалар беру

суреттер бойынша

Сергіту сәті

1 тапсырма

«Биологиялық пошта» ойыны

2 тапсырма Сәйкесін тап

3 тапсырма

Тест жұмысы

Топтар бір-біріне жаңа тақырып бойынша сұрақтар береді
Әр оқушының білімін бағалау ресурстары арқылы бағалау


Сабаққа дайындық

Оқу құралдарын дайындау

Сұрақ-жауап ақылы үй тапсырмасын пысықтау

Жаңа тақырыпты

сыни тұрғыдан ойлай отырып тақырыпты ашу

Оқулықтан мәтінмен жұмыс,мәтінді оқып меңгеру, талдау


Зертханалық жұмыс тапсырмаларын орындату

Жұптық тапсырмалар орындату

«Биологиялық диалог»

Критерилер бойынша

Оқушылар

өз-өздерін бағалайды




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет